شنبه 25 مرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.
اخبار ویژه | آرشیو
ساروی ها چشم انتظار عیدی قوه قضائیه
تعجیل در صدور حکم مختلسین شهرداری ساری:

 در تحلیل این گفتار باید اشاره کنیم که 5 سال قبل که یک نماینده از سوی وزیر کشور خواستار اعزام بازرسان به شهرداری ساری شد؛ بازرسان وقت به مدیران شهرداری گفتند که ما مقصر نیستیم و مجبوریم کار خود را انجام دهیم؛ شما طوری شرایط را فراهم کنید که ما حرفی برای گفتن نداشته باشیم!


چه کسی مدیر کل ورزش و جوانان مازندران می شود؟

 این روزها در محافل ورزشی مازندران، بحث انتصاب مدیرکل ورزش و جوانان استان بسیار داغ و پرهیجان شده است.

سید علی حجازی مظلوم ترین و پاکدست ترین شهردار طول تاریخ ساری

 هرچند جریانات همسوی این جماعت نیز بستر ساز مرگ مرحوم سید میرصالح صالحی نیا بودند و باید صراحتاً برای همه اعضای عزل کننده سید علی حجازی در زمان وقت، سهمی نسبی در پیدایش اختلاس های گسترده شهرداری ساری دوره عملگرایی متصور بود.


ماجرای قرارداد ۲۰ ساله ایران و روسیه چیست؟

 به‌نظر می‌آید که این قرارداد کشورهای غربی به‌ویژه آمریکایی‌ها را آشفته کند. آنها بار اول هم که چنین توافقی بسته شد با آن مخالفت کردند. به‌نظر می‌رسد با توجه به پیچیده‌تر شدن وضعیت بین تهران و واشنگتن، این‌بار مخالفت‌ها جنبه جدی‌تری داشته باشد.

تصویری از دولت بدون قدرت

 یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی نوشت: مردم باور می‌کنند که یک عده بازرگان در حال صادر کردن ثروت کشور به خارج بدون بازگرداندن ارز آن هستند و این کار نیز از نظر حکومت برخلاف قانون است ولی دولت حتی نمی‌تواند آنان را مجبور به انجام این کار کند.

اخبار

  استانداردسازی محیط کار و تجهیزات نانوایی‌ها یکی برنامه‌های دولت برای ارتقای تولید نان است که در استان مازندران تاکنون برای این ارتقا بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 شنیده ها حاکی از آن است که رایزنی های زیادی بین هیات کشتی مازندران و مدیران ارشدتیم بازار بزرگ ایرانیان(ایرانمال)، پیرامون حضور این تیم قدرتمند بنام استان مازندران در لیگ برتر کشتی آزاد صورت گرفته است.


گرچه هوشمند نبودم  اما خیلی خوب به یاد دارم که یک آن صدای غرش وحشتناک لحظه ای آرام نمی شد تا اینکه گرد وغبار همه جا را فرا گرفت و آن مرد دوست داشتتی من ، آرام و قرار نداشت.

عملگرایی یا غارتگرایی، مسئله اینست:

 باید پذیرفت که شهروندان ساروی با توجه به وضعیت پیش آمده شهرداری و بهت و حیرت از میزان فسادهای گسترده که فکر می کردند آقایان در حال خدمت به آنها هستند و اعضای شورای چهارم و پنجم نیز حافظ منافعشان، اما دیگر گول بازی ها و تبلیغات عملگرایان را نمی خورند

 نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: همچنین در این نشست عنوان شد که شرایطی فراهم شود که موضوع مربوط به ورزش کارگران در ماده مزبور اجرا شود.


اگر مجامع بین المللی کاری نکنند قطعا ایرانی ها هم این حق را برای خود قایل خواهند بود که مقابله به مثل کنند و مانند ماجرای توقیف کشتی انگلیسی به بهانه ای جلوی پروازهای هواپیماهای آمریکایی مزاحمت ایجاد کنند.


حمایت تمام قد نایب رئیس شورای شهر ساری از پروژه های عمرانی شهرداری:

 علی اکبر زلیکانی افزود: ما نیز همچون عباس رجبی شهردار ساری اعتقاد داریم با وجود سازمان عمران، نیازهای عمرانی مردم باید با استفاده از ظرفیت های داخلی مرتفع شود و برای رسیدن به این دستاورد، هرگونه توانمند سازی سازمان های تابعه مورد انتظار است.

گرانی های سرسام آور و بی خیالی مسئولان:

 ضمن اینکه در برخی از صنف ها هیئت مدیره را اعضایی سن بالا تشکیل می دهند که تنها مسئولیت گرفته و توان ارائه کوچکترین خدمات را هم ندارند.

 


 حدود 20 میلیارد دلار ارز صادراتی مربوط به سال 97 و 98 هنوز از سوی صادرکنندگان بازنگشته است و احتمالاً بعد از 31 تیرماه باید شاهد برخوردهای جدی قضایی باشیم چراکه سخنگوی دستگاه قضا رسماً اعلام کرده: تمام کسانی که به بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام نکنند تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

اتکای هوشمندانه شهرداری ساری به ظرفیت های داخلی:

 این سازمان در بخش پروژه های هدایت آب های سطحی با احداث 4 کانال پیشرفت 58 درصدی و 4 عملیات نصب نوه بتنی پیشرفت 72 درصدی را به ارمغان آورده که این رکورد با استفاده از مصالح تولیدی سازمان عمران حاصل و باید توفیق به دست آمده را به حساب اتکا به توان درون سازمانی شهرداری ساری گذاشت

 لاری ضمن تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، افزود: تا کنون دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.


  تنش‌های به وجود آمده از ویروس کرونا در جامعه، موجب شده تا بسیاری از مشکلاتی که در مازندران به وضوح قابل مشاهده بود، کمرنگ شود، مسائلی همچون دپوی زباله در اراضی جنگلی و چالش‌هایی که برای محیط زیست ایجاد می‌کند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل جلالی در پاسخ به سوال که آیا به ساخت واکسن امیدوار باشیم، گفت: با توجه به سابقه‌ی تاریخی کشف واکسن ها در بیماری‌های مختلف و میزان اثربخشی ها آنها باید بدانیم که واکسن معجزه نخواهد کرد. بهترین واکسن‌ها گاهی پنجاه تا شصت درصدی باعث محافظت از بیماری  می شوند.

کارشناس منتقد عملکرد شهرداری در 8 سال گذشته:

 برخی از افراد و رجال سیاسی و اجتماعی شهر ساری همچون مهدی عبوری متعلق به خودشان نیستند و به عنوان فرزند انقلاب و یادگار ارزشمند بیت شهیدان عبوری جایگاه محترمی را در بین اکثر مردم این شهر دارند و همگان نیز از ارادت بنده به برادران شهید عبوری به خصوص شهید قاسم عبوری واقف هستند

ارزیابی بهترین برنامه های تولیدات سیمای کشور در بهار ۹۹:

 این برنامه در بهار ۹۹ و در حالیکه تنها در ۳ نوبت از طریق سیمای مازندران پخش شد، بیشترین امتیاز را در میان برنامه های استانی و همچنین برنامه های ورزشی کشور کسب کرد.


1 2 3 4 5 6
نظرسنجی
آیا اخبار شمال تایم مورد رضایت شما است؟

بله اخبار متنوع و مطالب جالبی دارد
خیر مطالب بی محتوا و اخبار بیات است

پیوندها