چهارشنبه 24 مهر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.
اخبار ویژه | آرشیو
8 سال نخبه کشی در ساری
تاریخ فراموش نمی کند:

 اگر در طی این سالها شهرداری ساری به جای نفله پروری، از مدیران و نیروهای متخصص در بدنه استفاده می کرد و این دستگاه اجرایی حزبی و سلیقه محورانه مدیریت نمی شد...


مجلس صادق می‌خواهیم

  ما مجلسی می‌خواهیم که در تراز انقلاب اسلامی باشد و مجلس در تراز انقلاب اسلامی و در شأن ملت ایران مجلسی است که هیچ لایه و سطح مبهمی در عملکرد و مواضع خود نداشته باشد و در حقیقت باید بگوییم ما "مجلس صادق" و "مجلس مردم سالار"می‌خواهیم.

 

 

شهرداری ساری روی خط بحران!

 باید توجه داست که در این ارتباط علاوه بر شهرداری، شورای شهر، عباس رجبی و مردم این شهر نیز از آینده ای نامشخص سخن می گویند و معلوم نیست چرا بروکراسی اداری روند تأئید انتخاب رجبی اینقدر به طول انجامیده است!


چرا تختی سازی از قهرمانان جوان؟!

 برپایه این تحلیل خبری باید اذعان داشت تختی سازی از چهره های جوان ورزشی خدمت به این قهرمانان نیست قهرمانانی که هیچ یک از صفات جهان پهلوانی را نتوانسته اند در زندگی خصوصی و اجتماعی و ورزشی به نمایش بگذارند چگونه اصرار به تختی سازی از شخصیت آنها داریم؟!


دکتر قاسمی نماینده ای پرتلاش در پارلمان شهری

 ما در این گزارش هیچ پیش داوری و یا قضاوتی در خصوص چگونگی واگذاری کمیسیون های شورای شهر ساری به منتخبین نداریم و بی شک هر تصمیمی با نظرات جمعی صورت می گیرد اما باید توجه داشت که...

اخبار

 اختصاص اعتبارات لازم به مازندران با توجه به فعالیت، ظرفیت ها، استعدادها، افتخارآفرینی ها، احداث خانه کشتی، تهیه امکانات و تجهیزات در امر آموزشی.

 حال بازنگری در این موضوع و کاهش هزینه‌های جاری یکی از اولویت‌های مهم بودجه‌ای کشور است و دولت باید هزینه‌های غیرضروری همه دستگاه‌ها و نیز آنچه را که ردیف‌های متفرقه در بودجه تلقی می‌شود، به‌طور جدی کاهش دهد.


سهم خواهی را کنار بگذارید:

هرچند شهرداری ساری طی سال های اخیر مشکلات بسیاری را داشته و چالش های متعددی را پشت سر گذاشت اما اگر برخی افراد در این نهاد مردمی بداخلاقی و خیانت های مالی داشته اند نباید آن را به حساب کل شهرداری ساری گذاشت.

 رئیس‌جمهور «قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری چک» و همچنین «قانون اصلاح بند(5) ماده(6) و ماده(2) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی» را جهت اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان بابل:

 مقیمی تصریح کرد: بحران آب شرب که ابتدای سال گریبانگیر مردم شهرستان شده بود کام همشهریان را در ایام نوروز تلخ کرده است که امیدواریم با استفاده از تدبیر و تمهیدات لازم از بروز مجدد این بحران جلوگیری به عمل آید


 افرادی که پشت تریبون قرار می گیرند باید در گفتمان عمومی رعایت ادب و اخلاق مروج ارزش های دینی پهلوانی می باشد نباید الفاظی از زبان آنها در تریبون پخش شود که...

مواضع صریح مدیر مسئول شمال تایم اعلام شد:

 سبک سازی شهرداری و واگذاری مسئولیت واحدها و سازمان ها به نیروهای با تجربه و کارآمد می تواند اولین اقدام در راستای اصلاحات مدیریت شهری باشد؛ هرچند طی این سالها بالای 90 درصد جذب نیروها در شهرداری ساری بر اساس رابطه بازی بوده و آقازاده ها و نورچشمی ها حرف اول و آخر این دستگاه اجرایی را می زنند اما ...

 سیل ابتدای سال و کنده کاری و حفر حاشیه جاده توسط پیمانکاران گاز مزید بر بدتر شدن این جاده شده و هر روز تعدادی از خودروها در این جاده باز می مانند که با کمک تراکتور ادامه مسیر می دهند.


 علی رغم اینکه مصدومین با نامه و گزارش مرکز فوریت های پزشکی و نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شدند پذیرش مصدومان و یا ترخیص زخمی های سرپایی را منوط به پرداخت هزینه درمانی مشروط کردند

 بر اساس این آیین‌نامه، دولت موظف است با استفاده از کلیه بانکهای اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌ بگیران اقدام کند. همچنین یارانه آرد صنف و صنعت، حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می ‌یابد.


 ما در شهرستان چالوس ۶۰ پزشک عمومی، ۹۳ پزشک متخصص در همه ی رشته ها و ۵ پزشک فوق تخصص در رشته های نوزادان، خون و انکولوژی، گوارش و جراحی دست داریم که مجموعا ۱۵۴ نفر می باشند.


 انجام کلیه فرایند ثبت نام متقاضیان تمدید و تعویض پروانه های مهارت ساختمانی و گواهی صلاحیت حرفه ای قالیبافی و صنایع دستی و اخذ مدارک، تشکیل پرونده، تحویل آن به آموزش فنی و حرفه ای شهرستان توسط دفاتر پستی منتخب صورت می گیرد.

 نرخ تورم پس از رسیدن به قله خود کاهنده خواهد شد. درست است که نرخ تورم ماهانه کاهش داشته اما نرخ تورم نقطه به نقطه در خرداد به ۵۰ درصد رسید که این شاخص برای اقلام خوراکی بیش از ۷۰ درصد بوده است

سرپرست معاونت ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران:

 حسین دلیری با اعلام اینکه شاهد نگرش جدید در سطح وزارتخانه و ادارات کل در مقوله توسعه ورزش همگانی هستیم افزود؛ باید نسبت به برگزاری نشست های تخصصی با هیات های ورزشی ذیربط در شهرستان ها اقدام نمائیم

4-      نابودی بسیاری از تجهیزات و خودروهای سنگین شهرداری؛ در حالی می توان با احیای بسیاری از تجهیزات این دستگاه اجرایی، شهرداری را در انجام بسیاری از پروژه ها خودکفا دید اما ظاهراً این بی تفاوتی تعمدی از سوی مسئولان انجام می شود.


4 3 2 1 5 6 7 8 9
نظرسنجی
آیا اخبار شمال تایم مورد رضایت شما است؟

بله اخبار متنوع و مطالب جالبی دارد
خیر مطالب بی محتوا و اخبار بیات است

پیوندها