يكشنبه 29 بهمن 1396
  • گفت ادب از که آموختی گفت بی ادبان هرچه آنان کردند ... من نکردم


کد خبر : 1125 1394/04/20 11:3 چاپ خبر

ممنوعیت عرضه آبلیمو در ظروف بیش از 2 لیتر

رئیس هیئت مدیره صنعت آبلیموی ایران با بیان اینکه در چند سال اخیر به ویژه سال گذشته، تعاملات خوبی با سازمان غذا و دارو داشته ایم اظهار داشت: نمونه برداری های مشترک با گستره سطح عرضه کشوری و تحویل نمونه ها به سازمان وهمچنین برخورد با متخلفین نیز از جمله این برنامه‌‌ها بوده است.


مجید حجتی رئیس هیئت مدیره صنعت آبلیموی ایران ، در ادامه از حمایت های موثر مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از انجمن آبلیمو و جلسات منظمی  که در راستای رسیدگی به مشکلات این صنف برگزار می شود نیز گفت: در آخرین جلسه برگزار شده  هم مقرر گردید  ازآنجا که علی رغم ضوابط،  آبلیموهایی با بسته بندی های 3، 4 و حتی 10 لیتری در سطح عرضه، مشاهده می گردد از خرید و فروش آنها در ظروفی بیش  از 2 لیترممانعت بعمل آید.

مهندس حجتی اظهار داشت: شرکت هایی که بسته بندیهایی بیش از 2 لیتر دارند حتما باید این موضوع را در قراردادهایی فی مابین خود و خریداران قید نموده ودر پرونده ای که در معاونت غذا و داروی مربوطه موجود خواهد بود نگهداری کنند. در غیر اینصورت صرفا مجاز به ارائه محصولات خود به آشپزخانه های صنعتی می‌باشند  که آنهم با ارائه فاکتور و قرارداد مورد تائید می باشد.

رئیس هیئت مدیره صنعت آبلیموی ایران  با تاکید مجدد بر اینکه شرکت هایی که بسته بندی های 3 و 4 لیتری دارند حتما باید قرارداد با آشپزخانه های صنعتی داشته باشند اظهار داشت:  این محصولات به هیچ وجه نمی‌توانند در فروشگاه ها و عمده فروشی ها توزیع و بفروش برسند.

مهندس حجتی علت ممنوعیت توزیع آبلیموهای 3 و 4 لیتری را در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها را مصرف کم خانوارها وامکان ماندگاری بیش از حد دانست و عنوان کرد: این مسئله ممکن است، موجبات سرطان زایی در بر داشته باشد.

وی  در ادامه سخنانش به آبلیموهای بدون نشان سلامت سازمان غذا و دارو، در سطح عرضه و در تمامی میادین میوه و تره بار و میوه فروشی های کل کشور به عنوان آبلیموی طبیعی نیز اشاره کرد و با رد این مطلب گفت:علی رغم پیگیریهای سازمان غذا و دارو نسبت به جمع آوری آبلیموهای فاقد شماره بهداشتی از سطح عرضه، متاسفانه هیچ نوع اقدامی از سوی دیگر ارگانها و سازمانهای مرتبط انجام نشده است که امیدواریم این مهم نیز در دستور کار سریع آنها قرار گیرد.

مهندس حجتی ضمن اشاره به هزینه یک و نیم میلیارد تومانی برای تهیه مکان و ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه آکرودیته این انجمن در آینده نزدیک خاطر نشان نمود: برای این آزمایشگاه دستگاه های بسیار پیشرفته ای خریداری شده است و نمونه برداری ها نیز در آن انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: 25 کارخانه و شرکت تولید آبلیموی اصیل  در کل کشور وجود دارند که تمامی مجوزهای سازمان غذا و دارو را دریافت کرده اند.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب