يكشنبه 29 بهمن 1396
  • گفت ادب از که آموختی گفت بی ادبان هرچه آنان کردند ... من نکردم


کد خبر : 1169 1394/04/21 09:2 چاپ خبر

افزایش اجاره بها کمتر از تورم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تابستان امسال افزایش اجاره بها کمتر از نرخ تورم بوده است، گفت: در نیمه دوم سال هم شوک قیمتی در بخش مسکن پیش بینی نمی‌کنیم.


حامد مظاهریان در گفتگو با در خصوص اجاره بها در تابستان امسال، گفت: گزارش‌هایی که تاکنون از اجاره نامه ها داشته‌ایم، نشان داده که افزایش اجاره بها در این مدت کمتر از نرخ تورم بوده است، بنابراین نمی‌توان گفت که افزایش زیادی را در این بخش داشته‌ایم.

 
وی با بیان اینکه قیمت مسکن هم در این مدت کمتر از نرخ تورم افزایش داشته است، افزود: برآورد ما این است که اجاره بها به رقمی بالاتر از تورم نمی‌رسد و با همین نرخ‌های کنونی تا پایان سال ادامه پیدا می‌کند و احتمال افزایش قیمت را در این بخش نداریم.

 
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تغییر قیمت خرید و فروش در نیمه دوم سال، اظهار داشت: بعید است که در نیمه دوم سال هم شوک قیمتی را در بازار مسکن داشته باشیم، چراکه بازار به اندازه کافی اشباع شده است و گنجایش افزایش قیمت ندارد.

 
مظاهریان با اشاره به تاثیر عوامل سیاسی بر قیمت مسکن، گفت: تاثیر عوامل سیاسی بر روی مسکن، مدل پیچیده‌ای است که باید بررسی‌های بیشتری بر آن انجام گیرد و نمی‌توان با استناد به قیمت‌ها در نیمه اول در مورد آن اظهار نظر کرد.

 
مظاهریان با اشاره به اینکه باید دیگر بازارهای مالی هم تحلیل شود، گفت: ورود سرمایه‌های بخش خصوصی به دیگر بازارهای مالی و تاثیر این بازارها بر روی بازار مسکن، مدلی است که باید مورد بررسی قرار گیرد اما در مجموع برای امسال پیش بینی شوک قیمتی در بخش مسکن نداریم.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب