يكشنبه 29 بهمن 1396
  • گفت ادب از که آموختی گفت بی ادبان هرچه آنان کردند ... من نکردم


کد خبر : 2407 1396/09/05 21:2 چاپ خبر

سخنی با سردار اسلامی استاندار مازندران

شما در نشست با مدیران رسانه های مازندران دیشب اعلام فرمودید مدیرانی که در برخی از اتاق ها انتخاب می شوند را پذیرا نیستید و مدیرانی را به کار می گمارید که خود آنها را انتخاب نمائید!


به گزارش شمال تایم، حمیدرضا پایدار یکی از فعالان رسانه ای مازندران در تحلیلی ارسالی به این رسانه نوشت:

آسمان، در کشتی عمرم، کند دایم دو کار
                                                           وقت شادی بادبانی، گاه اندوه لنگری

جناب آقای اسلامی استاندار محترم، این بیت از قصیده انوری انگار در وصف حال و روز مدیران مازندران است که با تغییر استاندار که اتفاقا قرعه به نام شما افتاد و سکان استانداری مازندران را به دست گرفتید، سروده شده و حال که کشتی مدیریتی در استان برای تغییرات لنگر انداخته، اندکی شتاب از سمت شما نیاز دارد تا هر چه زودتر توسعه استان آغاز شود.

 


آقای استاندار، جنابعالی ۱۵ آبان سکان کشتی استان را در دست گرفتید و در روز نخست کاری، با اقتدار تغییری را در مدیریت استان رقم زدید که بارقه ای از امید در استان زنده شد و همگان بر این باور بودند که سردار مقتدر آمد و حتما در کوتاه ترین زمان تغییرات مورد نیاز استان را انجام خواهد داد و شاهد آغاز زود هنگام توسعه استان خواهیم بود، ولی ۲۰ روز گذشت و تنها یک تغییر در مدیریت استان انجام دادید! چرا؟

 


مهندس اسلامی، وضعیت مدیریت حاکم بر مازندران به ویژه در استانداری که از دوره قبل به جا مانده، خوب نیست و شما نیز از ضعف کارنامه و عملکرد آگاه هستید، ولی در تغییر آنها تاخیر دارید و قطعا این تاخیر به صلاح استان نیست چرا که دوره عمر مدیریت بسیار کوتاه است و شما چهار سال یعنی حدود ۵۰ ماه زمان دارید که ماه نخست آن رو به پایان است و هر چند نخستین روز را خوب آغاز کردید ولی در ادامه تداوم ندادید!

 


امروزه مازندران به دلیل ضعف عملکرد برخی از مدیران حال و روز خوشی ندارد و شما نیز بدان آگاه هستید و نمونه بارز آن حوزه عمرانی استان است که اتفاقا حوزه تخصصی شما نیز می باشد، مازندران را که روزگاری تبدیل به کارگاه ساخت و ساز شده بود ولی امروز باید با زره بین به دنبال طرح عمرانی باشیم! در چهار سال گذشته دیوار عمرانی مازندران آجر بر روی آجر آن نرفت و شما شاهد بودید در حوزه زباله که کمترین و کوچکترین کار عمرانی است حتی یک کارخانه کمپوست در استان به سرانجام نرسید، حال طرح های عمرانی کلان جای خوددارد!

 


آقای استاندار، مازندران پارسال گرفتار تند باد شد که سقف منازل بسیاری که از حلب بود باد برد، ولی مدیران عمرانی استان به جای حلب به مردم ایرانیت دادند و این یعنی هر خانوار بحران زده باید میلیونی و چند برابر هزینه حلب، فقط سربندی را تغییر میدادند! حال جای تعجب است که این مدیران به اصطلاح عمران خوانده چرا همچنان بر ادوات عمرانی سوار هستند و طرح هایی را به بهره برداری می رسانند که هر لحظه امکان دارد بر سر مازنی ها آوار شود!

 


آقای اسلامی، چهار سال گذشت و مدیران هر چه در توان داشتند برای استان هزینه کردند که به همه آنها خداقوت عرض می کنیم، و امروز وقت آن رسیده که میدان را به مدیران تازه از راه رسیده بدهند تا به توسعه استان شتاب ببخشند که در این راه تمام نگاه ها به شما است.

 


البته حال و روز برخی از شهرستان های استان نیز خوب نیست و به واسطه برخورداری از فرماندارانی که نتوانستند جوابگوی نیاز شهروندان و رفع مشکلات آنها باشند، نیاز است تا هر چه زودتر به تغییر آنها اقدام شود.

 


شما در نشست با مدیران رسانه های مازندران دیشب اعلام فرمودید مدیرانی که در برخی از اتاق ها انتخاب می شوند را پذیرا نیستید و مدیرانی را به کار می گمارید که خود آنها را انتخاب نمائید، آقای اسلامی، اگر واقعا اتاق هایی در بیرون استانداری شکل گرفته تا در استان برخی ها نقش شبهه استاندار را بازی کنند و با فشار سیاسی افرادی را به شما تحمیل کنند که این انتخاب ها به صلاح استان نیست، شما لطفا آدرس این اتاق ها را به رسانه ها بدهید و مطمعن باشید که رسانه ها آوار این اتاق ها را به شما تحویل خواهند داد تا این افراد دیگر به فکر پهن کردن سفره جدا از سفره مردمی نباشند.


آقای استاندار، کاش عصر ۱۵ آبان پس از انتصاب شما در حیات استانداری سیمای یخ کرده برخی از مدیرانی که خود می دانستند که ضعیف عمل کردند را می دید، و می شنیدید که از جدی بودن شما سخن ساز می کردند و برخی ها نیز فاتحه عمر مدیریتی خود را خوانده بودند ولی هر چه شما به آنها زمان بدهید، به دنبال لابی خود می روند و چه بسا خود را ابقا کنند و تاخیر در تغییر آنها قطعا ضربه سنگینی به استان وارد خواهد آورد.

 


و اما کلام آخر با سردار اسلامی، اگر احساس می کنید که در استان با شما همراهی نمی شود، این را به اطلاع شما می رسانیم که یک لشکر رسانه در مازندران آماده همراهی با شما و پیگیری جدی مطالبات بر زمین مانده مردم محروم استان است یعنی در واقع شما در این راه تنها نیستید و قول رسانه قول است، اگر باور ندارید یک نمونه را امتحان نمائید تا اعجاز آن را همگان شاهد باشند، و البته برای نیل به اهداف بیشتر از همه همت شما را می طلبد.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب