يكشنبه 29 بهمن 1396
  • گفت ادب از که آموختی گفت بی ادبان هرچه آنان کردند ... من نکردم


کد خبر : 2909 1396/11/21 08:1 چاپ خبر

مازندران داشته های فرهنگی افتخارآمیزی برای معرفی دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم در این جشنواره گفت : رویکرد ما در برگزاری جشنواره شعر مازندران در نور توسعه دامنه فعالیت های فرهنگی به نقاط مختلف استان و تمرکززدایی از مرکز است .


معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : ملت ایران داشته های فرهنگی فراوانی دارد که همه آنها قابل معرفی و افتخارند که مازندران هم از آن بی بهره نیست.

به گزارش شمال تایم ، سید هادی حسینی  در نخستین جشنواره ملی شعر جایزه نیما در شهرستان نور استان مازندران افزود : اگر بخواهیم چیزی از ایران در عرصه جهانی ارائه دهیم مسلما معرفی صنعت و کشاورزی نیست، بلکه فرهنگمان است.


وی گفت : ماندگارترین مردم کسانی هستند که موضوع ماندگاری آنان فرهنگ و ادب و داشته های فرهنگی آنان است و زیباترین زبان ادب و فرهنگ زبان شعر است.


او افزود : امروز اگر نیما، حافظ، سعد
ی مولانا و شمس و همه گذشتگان از این جنس ماندگار شدند ، به خاطر این است که حوزه فرهنگ و ادب ایرانی را به زبان شعر و نثر آوردند.


حسینی گفت : این فرهیختگان نسل جدید شاعران ما را پرورش دادند که این شعرا منشا ماندگارند و قطار فرهنگ ما را به پیش می برند.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : نیما افتخار مازندران است اما تنها منحصر به نور و مازندران نیست، نیما محفظه و فضای بسته دوران شعر را شکست و به شعرای جوان جرات داد به زبان ساده خود ذهنیات خود را به قلم بیاورند و فضای نوی در شعر و ادب فارسی ایجاد کنند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم در این جشنواره گفت : رویکرد ما در برگزاری جشنواره شعر مازندران در نور توسعه دامنه فعالیت های فرهنگی به نقاط مختلف استان و تمرکززدایی از مرکز است .


احد جاودانی افزود : نخستین جشنواره ملی شعر مازندران با هدف معرفی این استان به عنوان یکی از کانون های شعر و حضور فرهیختگان در این منطقه ادب پرور است.


وی با اشاره به استقبال پرشور شاعران کشور از این جشنواره ، گفت : بیش از پنج هزار اثر از یکهزار و 753 شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید که توسط شاعران باتجربه و پیشکسوت همچون احسان مهدویان ، منصور خورشیدی ، امیر کریمی ، عقیل زورک و منصور علی اصغری داوری شد.


او با اعلام این که از مجموعه آثار ارسالی ، 270 اثر از مازندران است ، افزود : داوران پس از بررسی های کارشناسی ، بیش از 400 اثر را به بخش نهایی آوردند و از میان آنها 10 اثر برتر به عنوان آثار برگزیده معرفی شده است که در پایان این جشنواره جوایزی به شاعران این آثار اهدا می شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تندیس و نشان ملی نیما یوشیج را جایزه برتر این جشنواره معرفی کرد و گفت که این تندیس به بهترین اثر اعطا خواهد شد .


وی افزود : همچنین به نفرات برتر این دوره از جشنواره هدایای نقدی از 10 تا 20 میلیون تومان پرداخت و علاوه برای این کتاب جشنواره هم متشکل از آثار برگزیده در 120 صفحه تهیه و به علاقه مندان اهدا می شود.کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب