سه شنبه 02 بهمن 1397
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5651 1397/09/22 23:4 چاپ خبر

واکنش نهادهای کارگری استان به موضوع واگذاری بزرگترین واحد تولیدی کاغذ مازندران

 "دریابیگی" گفت: مگر از یک سوراخ چند بار باید گزیده شویم تا راه رفته را دوباره در پیش نگیریم؛ این راهی را که آقایان درآن گام برمی دارند؛ به بیراهه خواهد رفت و ما درباره عواقب آن هشدار داده و می دهیم. تشکل های کارگری مازندران و نمایندگان کارگران مراتب نگرانی خود را از موضوع واگذاری شرکت چوب و کاغذ استان درقالب مزایده سهام یکی از شرکت های وابسته به بانک ملی اعلام کردند.

 

به گزارش شمال تایم، نصرالله دریابیگی" دبیراجرایی خانه کارگر تشکیلات استان مازندران با اشاره به اهمیت فوق العاده شرکت چوب و کاغذ مازندران به عنوان یک برند مهم و نقش این مجتمع صنعتی درتوسعه صنعتی و اشتغال منطقه گفت: به شدت نگران امنیت شغلی صدها کارگر شاغل دراین واحد صنعتی هستیم و از استاندارمحترم و نمایندگان مردم انتظار داریم در برابر چنین تصمیمی موضع قاطع اتخاذ کنند.

 

این فعال کارگری با طرح این موضوع که قریب به اتفاق مسئولان و متولیانی که برای اقتصاد کشورنسخه می پیچند؛ شناخت صحیحی از وضعیت اقتصاد تولید وصنعت ندارند؛ گفت: تجربه سه دهه اخیر در بحث های تولید وصنعت و اشتغال، تجربه تلخی است و متاسفانه کسانی نقش درمانگر اقتصاد بیمارمان شده اند که سرنوشت صنعت و کارگران برای آنها اهمیت ندارد.

 نتیجه تصویری برای صنایع چوب و کاغذ مازندران

این نماینده باسابقه کارگری در کشور و مازندران با تاکید بر این که کارگران خاطره خوشی ازخصوصی سازی درکارخانه های استان و کشور ندارند؛ گفت: با عنوان احیاء کارخانه ها و رونق تولید و اشتغال ؛ واحدهای صنعتی را واگذار می کنند و ادعا می کنند که نظارت دقیق بر روند واگذاری ها اعمال می گردد.

 

"دریابیگی" گفت: مگر از یک سوراخ چند بار باید گزیده شویم تا راه رفته را دوباره در پیش نگیریم؛ این راهی را که آقایان درآن گام برمی دارند؛ به بیراهه خواهد رفت و ما درباره عواقب آن هشدار داده و می دهیم.

 

"دریابیگی" به سرنوشت تلخ دهها واحد تولیدی از جمله کارخانه های نساجی استان بعد از جریان خصوصی سازی اشاره کرده و ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری که به بنگاه داری بانک ها انتقاد نموده و خواستار خروج نظام بانکی ازعرصه تولید شده اند؛ تصریح می کند: به عنوان خادمین جامعه کارگری به هیچ عنوان مخالف رونق کارخانه ها و احیاء تولید و اشتغال نمی باشیم و هرگونه اقدامی در این راستا را مورد حمایت قرارخواهیم داد اما چه تضمینی برای واگذاری صحیح و ادامه تولید و تامین امنیت شغلی کارگران هست؟

 

"شیرافکن" رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مازندران نیز با اعلام نگرانی خود از عواقب واگذاری کارخانه چوب و کاغذ مازندران و تهدید امنیت شغلی کارگران گفت: مدیران گذشته چوب وکاغذ مازندران را دربدترین شرایط ممکن سرپا نگاه داشتند و در دوره ای که اکثر واحدهای تولیدی با بحران مواجه بودند، چوب و کاغذ سرپا بود و کارگران با آرامش خاطر مشغول به کار بودند.

 

کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب