سه شنبه 02 بهمن 1397
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5679 1397/10/01 23:4 چاپ خبر

دومین جلسه بررسی مطالبات مدیریت شهری در ساری

  علی اکبر زلیکانی نایب رییس شورای شهر در ابتدای سخنانش از وضعیت نه چندان خوب شهرداریهای کشور و به تبع آن شهرداری ساری صحبت کرد و گفت شهرداری در آینده برای اداره خود با مشکل مواجه است.


 در  جلسه ای که در سازمان میادین و تره بار ساری با حضور نایب رییس  شورای شهرساری به عنوان بانی این حرکت، معاونین شهردار و شهرداران مناطق و مدیرعاملان سازمانهای تابعه شهرداری  برگزار شد.

 

به گزارش م. اله وردی همکار فعال رسانه ای ، علی اکبر زلیکانی نایب رییس شورای شهر در ابتدای سخنانش از وضعیت نه چندان خوب شهرداریهای کشور و به تبع آن شهرداری ساری صحبت کرد و گفت شهرداری در آینده برای اداره خود با مشکل مواجه است.


وی با تاکید بر اینکه باید این جلسات خروجی مفید داشته باشد از مشکلاتی همچون موازی کاری ، بی توجهی و دخالت در کار یکدیگر و عدم رعایت سلسله مراتب اداری در شهرداری و سازمانهای شهرداری به عنوان سد راه اداره امور نام برد.


زلیکانی در بیان گستره اختیارات شهرداران مناطق سه گانه گفت شهرداران مناطق اختیارتام ندارند و محدود هستند. با وجود نیروهای فراوانی که در شهرداری های مناطق وجود دارند عملا شهرداریها مراکزی برای صدور پروانه ها و سایر موارد جزیی بدل شده اند، باید برای رفع این مشکل شهرداریهای مناطق فعال بشوند و پروژه های عمرانی و امور قراردادها توسط شهرداری منطقه انجام بگیرد و مردم بدانند برای انجام کارهایشان باید به شهرداری مناطق خود مراجعه کنند.


همچنین وی در ادامه بیان کرد اختیارات مدیران عامل سازمانها از اختیارات شهرداران مناطق بیشتر است در حالی که باید این مسئله کاملا برعکس باشد.سازمانها باید ملزم به پاسخگویی به شهرداریهای مناطق باشند و در هر حوزه بصورت جزیره ای و در چارچوب نامشخص تصمیم گیری نشود.


برپایه این گزارش ، ناصر معیل معاون خدمات شهری نیز با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سال ۹۸، سال بسیار مهمی است و باید توجه ویژه ای به آن داشت.

وی افزود: ما نیز باید به سهم خود نگاه ویژهای به سال ۹۸ داشته باشیم و از الان برای آن برنامه ریزی صورت بگیرد.وی گفت ما در شرایط فعلی چاره ای جز این اصلاحات نداریم .لذا باید در روشها، تنفیذ اختیارات و فرایند تصمیم گیری و بحث هزینه ها اصلاحاتی صورت بگیرد که این فرایند نیازمند خرد جمعی هست.

 

معیل تصریح کرد: برای درامد زایی سازمانها کاری انجام نشده و افرادی که  در کار ستادی و برنامه ریزی دارای تجربه بودند وارد این فضا نشدند معتقدم با مدیریت و هدایت صحیح میشود سازمانهای در حال بحران شهرداری را این وضعیت خارج کرد.حمید فرزانه  نیز با به فال نیک گرفتن حرکت مهندس زلیکانی گفت ؛ مهندس زلیکانی که برای تقویت و حمایت و کمک به ما پنج معاون شهردار سه شهردار منطقه و مدیران عمل سازمانها پا پیش گذاشتند و جرقه ابتدای کار را زدند و امروز هم به همین منظور  در بین ما هستند. عمده ضعف ما مدیریت منابع انسانی است؛افراد معدودی در سازمانها و شهرداریها از جان و دل مایه میگذارند و بار مسئولیت ها عملا به دوش عده قلیلی  است ولی در سایر کارکنان انگیزه تلاش و کار وجود ندارد.

 


فرزانه با بیان اینکه  امروز نیازمند اصلاح ساختار امور هستیم از لزوم استقلال شهرداریها و حدود اختیار سازمانها صحبت کرد و برای نتیجه بخش بودن جلسات از تدوین بخشنامه داخلی برای معین شدن راهکارها و شیوه نامه به عنوان راهی برای دریافت خروجی بهتر جلسات را لازم و ضروری دانست.


گزارش مذکور خاطر نشان می کند جلسه که بلافاصله پس از سی و پنجمین جلسه شورای شهر ساری در محل سازمان میادین  تشکیل شد دومین جلسه نشست شهرداران مناطق و مدیران عامل سازمانها و معاونین شهردار برای تقویت هماهنگی بین شهرداران و سازمانها به منظور تسهیل روند اجرایی شدن امور شهرداریهای مناطق و سازمانهای تابعه و گسترش اختیارات شهرداری های مناطق برای انجام پروژه های عمرانی وکاهش بار اجرایی ودر نتیجه تبدیل شهرداری به عنوان سیاست گزار و ناظر عالی بر پروژه هاست.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب