يكشنبه 05 اسفند 1397
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5734 1397/11/16 22:0 چاپ خبر

تجلیل وزیر اطلاعات از تدوین تاریخ پرافتخار مردم مازندران

 وزیر اطلاعات با اشاره به مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) پس از رحلت رسول اکرم(ص)، با بیان اینکه آن حضرت بر اثر فشارهای پیش‌رو تا زمان حیات آرامش نداشت، تصریح کرد: تاریخ‌نویسان راز و رمز بی‌تابی آن بانو را ستاندن باغ فدک عنوان کردند


 وزیر اطلاعات گفت: هر انقلابی باید از تحریف در نگارش تاریخ و جلوگیری از انحراف تاریخی مصون بماند.

تصویر مرتبط

به گزارش شمال تایم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در جمع مسئولان مازندران در  مراسم رونمایی از 12 جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی به‌روایت اسناد ساواک در مسجد علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) بوستان ولایت ساری، با تجلیل از تدوین تاریخ پرافتخار مردم مازندران در انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اسناد به جامانده از سازمان مخوف ساواک اظهار داشت: این آثار ماندگار تاریخی برای مردم مازندران به‌جا گذاشته شد و تقدیر از مردم رشید و حماسه‌ساز مازندران ضرورت انتشار این آثار را ایجاد کرده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) پس از رحلت رسول اکرم(ص)، با بیان اینکه آن حضرت بر اثر فشارهای پیش‌رو تا زمان حیات آرامش نداشت، تصریح کرد: تاریخ‌نویسان راز و رمز بی‌تابی آن بانو را ستاندن باغ فدک عنوان کردند، اما تاریخ شهادت می‌دهد که درآمد فدک کوچکترین تاثیری بر زندگانی حضرت فاطمه(س) نداشت و آن بانو همه درآمد فدک را در ترویج اسلام بکارگیری کرد.

علوی ادامه داد: به‌اذعان اهل بیت(ع)، پست‌های دنیایی برای آنان بی‌ارزش بود و به افراد سهم‌خواه عنوان کرده بودند که رغبتی در امر عمارت و خلافت نداشته‌اند. انحراف در مسیر رهبری جامعه اسلامی موضوع برجسته در جریانات پس از وفات نبی مکرم اسلام بود‌‌.

وزیر اطلاعات با اشاره به ولایتمداری انقلابی مردم ایران این موضوع را با منشا خروش انقلابی آن حضرت برشمرد و افزود: حضرت زهرا(س) نشان دادند که در هر حرکتی خطر تحریف تاریخ و انقلاب وجود دارد و تاسی مردم ایران به حضرتش برگ زرین تاریخ انقلاب است. هر انقلاب باید از تحریف در نگارش تاریخ و هم جلوگیری از انحراف تاریخی مصون بماند و حضور افراد آگاه در جلوگیری از انحراف در حرکت یک انقلاب و نگارش آن چراغ راه آینده است.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب