يكشنبه 05 اسفند 1397
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5735 1397/11/16 22:0 چاپ خبر

تولید بخش شیلاتی مازندران پس از انقلاب ۴۰ برابر شد

 با تفکرجهادی تولید آبزیان اعم ازپرورشی ودریایی ازحدود 2 هزار و 700 تن سال 1357 به حدود 100 هزار تن در سال جاری رسیده که نشان می‌دهد تولید بخش شیلاتی استان 40 برابر شده است.


مدیرکل شیلات مازندران گفت: با تفکر جهادی تولید آبزیان از حدود ۲۷۰۰ تن سال در ۱۳۵۷ به حدود ۱۰۰ هزار تن در سال جاری رسیده است که نشان می‌دهد تولید بخش شیلاتی استان ۴۰ برابر شده است.

به گزارش شمال تایم، ولی‌الله محمدزاده در مراسم رونمایی از سه غذای دریایی جدید در مجتمع قصر ماهی اظهار داشت: ارائه بیش از 30 نوع غذا با ماهی و سایر آبزیان نظیر میگو نقش مهمی در ترویج فرهنگ مصرف ماهی در جامعه دارد.

وی افزود: سرانه آبزیان در جهان به‌ازای هر نفر 22.5 کیلوگرم بوده و این رقم در کشور 10.5 و در مازندران 13.8 بوده که با میانگین جهانی 8 کیلوگرم اختلاف دارد.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه برای مصرف ماهی و ارتقای سرانه آبزیان تلاش شود، تصریح کرد: ماهی از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و با تنوع تولید خوراکیان آبزی در استان و کشور می‌توان سرانه مصرف را افزایش داد.

بیشتر بخوانید

محمدزاده با اشاره به اینکه مازندران در جایگاه ممتازی در فعالیت‌های شیلاتی کشور قرار دارد، گفت: با تفکرجهادی تولید آبزیان اعم ازپرورشی ودریایی ازحدود 2 هزار و 700 تن سال 1357 به حدود 100 هزار تن در سال جاری رسیده که نشان می‌دهد تولید بخش شیلاتی استان 40 برابر شده است.

وی افزود: میزان تولید آبزیان پرورشی در قبل از انقلاب کمتر از 1000 تن بوده که در این زمینه میزان تولید در سال جاری به تنهایی به بیش از 75 هزار تن رسیده  و تولید گوشت و خاویار پرورشی که قبل از انقلاب تولیدی نداشته، اکنون با تفکر و مدیریت جهادی در 22 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری حدود 2 هزارکیلوگرم خاویار پرورشی و حدود 2 هزارتن گوشت ماهیان خاویاری تولید وبه بازارهای هدف عرضه و صادر می‌شود.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب