يكشنبه 05 اسفند 1397
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5739 1397/11/27 12:4 چاپ خبر

شورای خنثی شهر ساری!

آیا تیمداری در لیگ های برتر ورزشی و یا تحمیل پیمانکاران خاص برای پروژه های عمرانی و تحمیل نیروهای مازاد به شهرداری خلاصه میزان عملکرد اعضای شورای شهر است؟!

 


 


به گزارش شمال تایم، بدون شک پاسخ به این سوأل تنها یک کلمه آنهم هیچ است زیرا کاری از دست اعضای شورای شهر بر نمی آید...

 

آنها نه جایگاهی در نزد مسئولین و نه قدرت اجرایی لازم را برای تسهیل در روند توسعه شهر ساری دارند در واقع تشکیل شوراها و فعالیت اعضای شورای شهر در مرکز استان تنها بار مالی مضاعف بر دوش شهرداری و شهروندان بوده و البته که بسیاری از آنها گاهاً با نطق های نابخردانه، موجب دلسردی شهروندان در مشارکت با برنامه های سازندگی شهرداری می شوند.

 

در بسیاری از موارد رد پای اعضای شورای شهر در انتصاب مدیران و نیروهای ناکارآمد شهرداری ساری دیده می شود و این اعضاء هرلحظه نطق می کنند که شهردار چه کرده و یا نکرده؛ باید پرسید اعضای شورای شهر چه کرده اند و اگر کاری از دستتان بر نمی آید چرا داوطلب انتخابات شده اید؟!

 

آیا تیمداری در لیگ های برتر ورزشی و یا تحمیل پیمانکاران خاص برای پروژه های عمرانی و تحمیل نیروهای مازاد به شهرداری خلاصه میزان عملکرد اعضای شورای شهر است؟!

نتیجه تصویری برای شورای پنجم شهر ساری

کدام عضو شورای شهر ساری توانسته با وزیر و مدیران ملی و حتی مدیران استانی در راستای توسعه این شهر مذاکره و رایزنی های موثر داشته باشد؟!

 

یادآوری می شود در دوره سوم شورای شهر ساری، یک عضو هر لحظه پیرامون بحران زباله مصاحبه می کرد استاندار در جمع مسئولین خطاب به وی گفت: تو به عنوان عضو شورای شهر برای حل این موضوع چه کرده ای و چه کاری از دستتان بر می آید این نطق تخریبی در مدیریت شهری موجب خسارات و صدمات به شهرداری ساری شده است.

 

براستی که شهردار باید بیشترین انرژی خود را در راستای تأمین دیدگاههای اعضای شورای شهر به هدر دهد و جای شکرش باقیست که اکثر اعضای شورا بچه های خوبی هستند و ادعا ندارند اما حق السهم می خواهند و اگر امروز شهرداری با این همه نیروهای مازاد و هزینه های سنگین جاری روبرو است حاصل انتظارات بی جای اعضای شورا از شهرداری بوده است!

 

برخی از اعضای شورا به فکر انتخابات شورای بعدی از شهرداری انتظار و برخی نیز شهرداری را تدارکات چی خود در انتخابات مجلس و ... می دانستند؛ برخی به بهانه تیمداری ورزشی از شهرداری طلب بودجه های کلان می کردند و برخی نیز به فکر تأمین نیازهای پیمانکاران منصوب به خود بودند.

 

نگارنده در پایان خاطر نشان می کند که تعامل دکتر عبوری شهردار ساری با شورای هماهنگی کارگران شهرداری باعث گردید که اقدامات شایانی در چند روز اخیر حول محور رسیدگی به وضعیت معیشتی کارگران صورت بگیرد در حالی که متأسفانه تعدادی از اعضای شورا به دنبال بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی از پرداخت حقوق کارگران بوده اند!

 

از اعضای شورای شهر همانقدر که در این خصوص و سایر خدمات شهرداری خود را سهیم ندانند و جو سازی علیه شهرداری هم نکنند خیرشان تکمیل می شود .

 

شاءالله به همت دکتر عبوری شهردار زحمت‌کش و مردمی شهر ساری مطالبات پیمانکاران و سایر طلبکاران نیز در زمانبندی مناسب پرداخت شود و باید به اعضای شورای شهر گفت: ما را به خیر شما امید نیست شر نباشد این فریاد همه کارگران شهرداری است

 

به یاد داریم در گذشته بسیاری از شوراها با پرونده های متعدد و درخواست های مالی و ... در شهرداری حضور و پیگیری اموراتی بودند که بیشتر جنبه شخصی داشته و یاد آن جمله معروف یک عضو شورای شهر ساری به خیر که می گفت: شورا یعنی کشک ...

شعبان وفایی نژاد - مدیر مسئول

 


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب