دوشنبه 25 آذر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5860 1398/03/04 22:4 چاپ خبر

بزرگداشت چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام در مازندران

 همچنین خبرها حاکی از برگزاری بزرگترین سفره ی افطاری بمناسبت چهاردهمین قرن شهادت علوی در شهر ساری می باشد.به گزارش شمال تایم، مردم ولایتمدار استان مازندران، همزمان با یک هزار وچهارصدمین سال شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام با شور و حالی وصف ناشدنی در تدارک بزرگداشت نهضت جهانی چهاردهمین قرن شهادت اول مظلوم عالم امام علی علیه السلام به پرچمداری علمای برجسته ی این دیار ولایی می باشند.


بر اساس همین گزارش، آیت الله حاج شیخ شرف الدین نظری خادم الشریعه از علمای برجسته ی مازندران از حامیان این نهضت جهانی، در سخنانی در شب نوزدهم ماه رمضان در مسجد جامع ساری ضمن تأکید بر بزرگداشت چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام بر باشکوه تر برگزار نمودن این حرکت عظیم مردمی اشاره نموده و هیئات مذهبی و اقشار مختلف جامعه را بر ادای تکلیف در احیای شعائر علوی در هزار و چهارصدمین سال شهادت آن امام همام فرا خواند.


همچنین خبرها حاکی از برگزاری بزرگترین سفره ی افطاری بمناسبت چهاردهمین قرن شهادت علوی در شهر ساری می باشد.

برگزاری شب های شعر با موضوع چهاردهمین قرن شهادت و تدوین آثار علمی و ادبی فرهیختگان مازندرانی در یکهزاروچهارصدمین سال شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام از دیگر برنامه های آتی در استان علویِ مازندران می باشد.

گفتنی است ،استان مازندران مفتخر به این می باشد که دهه فرخنده غدیر را که به ابتکارحضرت آیت الله العلامه حاج شیخ عبدالله نظری خادم الشریعه در این استان بنیان نهاده شد را در سطح بین الملل برگزار نماید و حال حرکت عظیم نهضت چهاردهمین قرن شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام نیز می تواند افتخاری برای این دیار ولایتمدار باشد که همت بزرگان و علما و مردم ولایی این دیار به نوبه ی خود قابل تحسین و تقدیر می باشد.

کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب