دوشنبه 25 آذر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5886 1398/03/19 00:0 چاپ خبر

گفتگوی بی پرده شمال تایم با یک عضو شورای شهر ساری:

اعمال تحولات گسترده در سازمان عمران شهرداری

 وی در پاسخ به سوألی دیگر که سناریوی کاهش نیروها چقدر امکان پذیر است، خاطر نشان کرد: مگر چاقو دسته ی خود را می برّد؟! همه این نیروها از بستگان شورا، مسئولین استانداری و شهرداری و سایر ارگان ها هستند و بعدها هم مطمئناً به کار ما خواهند آمد.به گزارش شمال تایم، یکی از اعضای شورای شهر ساری ( که نخواست به خاطر شرایط حساس شهرداری نامش فاش شود) در گفتگویی با این رسانه از تحولات گسترده در سازمان عمران شهرداری خبر داد و گفت: همه مواردی را که سازمان عمران را به چنین روزی انداخته است، به دقت مورد بررسی قرار داده ایم و انشاله با تغییرات گسترده ای که بزودی رخ می دهد، به دنبال آب رفته از جوی هستیم.

تصویر مرتبط

این عضو شورای شهر با بیان اینکه سهل انگاری محض مدیریتی در سطوح مختلف سازمان عمران را در خسارات سنگین به پروژه فاز دوم بوستان ملل همگان مشاهده و ما آن را لمس کرده ایم، افزود: اعتصابات گسترده پیمانکاران، نارضایتی های منطقی و بر حق کارگران نسبت به عدم توجه معیشتی مدیریت و بحث بیمه ای در کنار تبعیض آشکار و سلیقه ای در روند ایفای مسئولیت واحدها و ضعف بی حد و حصر در اطلاع رسانی و روابط عمومی، همگی نشان می دهد سازمان عمران نیاز به یک جراحی بزرگ مدیریتی دارد چرا که کنارگذاشتن نیروهای باتجربه و کاردان که نقش محوری را در فعالیت های این سازمان داشته و بر اساس سلایق بچگانه کنار گذاشته شده اند، اثرات سویی در عملکرد این سازمان داشته است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد سازمان عمران در دوره مدیریتی مهندس حجازی، مهندس رضویان، مهندس طالبی، سید کمال آقامیری و مهندس هاشمی شرایط نسبتاً مطلوبی را تجربه کرده است، تصریح کرد: بزرگترین اشتباه مدیریتی مهدی عبوری مربوط به انتصاب مدیرعامل بعد از مهندس هاشمی بوده است و اگر وی با نگاهی دقیق تر و رصد بهتر عملکرد افراد، مدیرعامل جدید را بر مسند کار این سازمان قرار می داد بهبود شرایط محتمل بود.

 

عضو شورای شهر ساری در پاسخ به این سوأل که بسیاری از عملکردها برخلاف موازین قانونی و اداری مدیریت شهری است، ( با خنده ) گفت: ما همه خلاف ها را تبدیل به قانون می کنیم و کار شورا تلطیف کردن مسائلی است که عمدتاً خارج از ظوابط است به طور مثال فرزندان و نورچشمی های مسئولانی در شهرداری جذب شده اند که وظیفه شان کمک به حل مسائلی است که ممکن است چالش برانگیز باشد.

 

وی در پاسخ به سوألی دیگر که سناریوی کاهش نیروها چقدر امکان پذیر است، خاطر نشان کرد: مگر چاقو دسته ی خود را می برّد؟! همه این نیروها از بستگان شورا، مسئولین استانداری و شهرداری و سایر ارگان ها هستند و بعدها هم مطمئناً به کار ما خواهند آمد.

عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه شوراها به خودشان هم رحم نمی کنند، تأکید کرد: وجود اسناد متعدد تخلفات و بسیاری از منافع طلبی ها در برخورد با مسائل شهری و شهرداری ریشه در مهندسی امورات دارد در شهرداری فساد مالی و اخلاقی بسیاری وجود دارد و اگر نگاهی به جذب این همه نیروی زن در شهرداری داشته باشیم مشخص می شود آقایان چه خیانتی به این دستگاه داشته اند و نقش اعضای شورای شهر را نیز نمی توان در این مهم نادیده گرفت...

 

این عضو شورای شهر اظهار داشت: بسیاری از کارشناسان امر که باید نظارت عالیه بر مسائل مبهم شهرداری داشته باشند نیز آلوده شده و یا شهامت لازم را برای افشای حقایق ندارند وقتی به زبان تهدید پیمانکاران در قبال مسئولین شهرداری و اعضای شورای شهر توجه می کنیم و یا افرادی با سابقه بد اجتماعی را به عنوان نیروی شهرداری می بینیم باید به حال این شهر تأسف خورد که سرمایه مردم چگونه حیف و میل می شود و متأسفانه یک دست هم صدا ندارد!

نتیجه تصویری برای کاریکاتور فیش شهرداری

عضو شورای شهر ساری در پایان از وجود حواله ها و فیش های شهرداری ساری در بنگاههای معاملات ملکی و خرید خودرو تأسف خورد و خاطر نشان کرد: متأسفانه بسیاری از فیش های شهرداری ساری در آرایشگاههای زنانه و یا کفش فروشی ها و دیگر واحدهای صنفی نیز به اشکال مختلف تهاتر و خرید و فروش می شود که بیان همه این موارد نشان از نظارت سلیقه ای بر امورات شهرداری دارد.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب