دوشنبه 25 آذر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5892 1398/03/25 22:2 چاپ خبر

کشف اشیا عتیقه متعلق به دوره ساسانی در مازندران

 پس از هماهنگی‌های قضایی، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه متهمان را که با تشکیل باندی چهار نفره در کشف، خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت داشتند، شناسایی کردند.


 فرمانده انتظامی مازندران، از کشف ۲۴۸ قطعه شئ تاریخی متعلق به دوران ساسانی در ساری خبر داد.

اشیا عتیقه متعلق به دوره ساسانی در مازندران کشف شد

به گزارش شمال تایم به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، سردار سیدمحمود میرفیضی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی سودجو در خرید و فروش اشیاء عتیقه و آثار تاریخی در ساری، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی‌های قضایی، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه متهمان را که با تشکیل باندی چهار نفره در کشف، خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت داشتند، شناسایی کردند.

میرفیضی، خاطرنشان کرد: در اقدامی عملیاتی و غافلگیرانه، متهمان را که در حال معامله و خرید و فروش اشیا تاریخی بودند دستگیر و در بازرسی از آنان 248 قطعه شی تاریخی شامل، ظروف سفالی،دستبند، گردن بند و زیورآلات مفرغی متعلق به دروران ساسانی کشف شد.

وی بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه قاچاق اشیا عتیقه و آثار باستانی تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود، از مردم خواست: در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه مسائل امنیتی مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب