يكشنبه 24 آذر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5893 1398/03/27 14:0 چاپ خبر

دستگیری کلاهبرداران شرکت های هرمی در مازندران

 پارسا خاطرنشان کرد: با تصمیم قضایی، بقیه افراد دستگیر شده این شرکت هرمی به دلیل عدم توجه اتهام فعلا تا تکمیل تحقیقات آزاد شدند. به گزارش شمال تایم به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، بهزاد پارسا دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عباس آباد با بیان این مطلب افزود: پیرو تماس تلفنی مامورین انتظامی مبنی بر فعالیت یک گروه شرکت های هرمی در سطح شهرستان، دستورات قضایی برای پیگیری موضوع صادر شد.

 

این مقام قضایی ادامه داد: با صدور دستور قضایی 17 نفر در این رابطه دستگیر و 6 نفر از آنها که به عنوان سردسته اصلی باند ایفای نقش می کردند به اتهام مشارکت در فعالیت در شرکت هرمی به منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضا تفهیم اتهام و با صدور قرار مناسب به زندان معرفی شدند.

 

پارسا خاطرنشان کرد: با تصمیم قضایی، بقیه افراد دستگیر شده این شرکت هرمی به دلیل عدم توجه اتهام فعلا تا تکمیل تحقیقات آزاد شدند.

 

وی یادآور شد: طی سال گذشته این دومین باند شرکت های هرمی در شهرستان عباس آباد بوده که با اقدام به موقع منهدم شده است.


رئیس کل دادگستری استان مازندران: حقوق شهروندی جلب اعتماد عمومی مردم وحفظ شان و کرامت آنها را به همراه دارد


رئیس کل دادگستری استان مازندران حقوق شهروندی را از جمله سیاستهای قوه قضاییه درجلب اعتماد عمومی مردم و حفظ شان و کرامت آنها دانست.

نتیجه تصویری برای شرکت های هرمی

رئیس کل دادگستری استان مازندران: حقوق شهروندی جلب اعتماد عمومی مردم وحفظ شان و کرامت آنها را به همراه دارد
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری در جلسه حقوق شهروندی دادگستری استان،‌ با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی بیان داشت: بر اساس سياست‌هاي كلي قوه قضاييه، هیأت نظارت بر حفظ حقوق شهروندي دادگستری استان مازندران با تمام توان از حقوق قانوني مردم حراست می کند و به هیچ مقام و دستگاهي اجازه تعدی به حقوق قانوني شهروندان را نخواهد داد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه بیان داشت: باید درخواستهای مطرح شده از سوی مراجعین مورد بررسی دقیق قرار گرفته وتمام مراحل با کنترل و نظارت دقیقی از سوی اعضای حقوق شهروندی مورد ارزیابی و رسیدگی قرار گیرد؛ زیرا قانون اساسی ما که برگرفته از موازین شرع و آموزه‌های دینی و قرآنی است، حقوق همه‌جانبه انسانی اعم از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه را در تمامی سطوح مورد توجه قرار داده است.

 

این مقام قضایی در ادامه اظهار داشت: باید در کلیه موارد همچون کشف جرم، تحقیق و اجرا، حقوق شهروندی افراد رعایت شود زیرا این امرالزامی و یک تکلیف است.

 

رئیس کل دادگستری استان مازندران اظهار داشت: موضوعات حقوق شهروندی در حیطه فعالیت دستگاه‌های قضایی‌، امنیتی و انتظامی بوده و دستگاه قضایی باید بر این امر نظارت داشته باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اکبری همچنین اظهار داشت: ضرورت رعایت حقوق شهروندی صرفا یک نگرش سطحی نبوده و برگرفته از باور دینی و تکلیف قانونی است. اعضای هیأت نظارت بر حفظ حقوق شهروندی در استان باید با جدیت به وظایف خطیر خود عمل کنند.

 

این مقام قضایی در ادامه بر لزوم حفظ و نگهداری اموال توقیفی تاکید کرد و افزود: اعضای شورای حقوقشهروندی باید بازدید از خودروها، موتورسیکلت ها و سایر اموال توقیفی و ضبطی که در پارکینگهای دولتی و شخصی نگهداری می شوند بر این اموال نظارت مطلوب داشته باشند.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب