جمعه 01 شهريور 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 5948 1398/04/30 13:5 چاپ خبر

اقتداری که جلوی محاصره دریایی ایران را می گیرد

 نفتکش انگلیسی استینا امپرو  که به روایت منابع دریایی با «ردیاب خاموش» از مسیر خروجی خلیج فارس درحال ورود به این منطقه بود و احتمال بروز سانحه دریایی را بالا برده بود شب گذشته به درخواست سازمان بنادر و دریانودری توسط سپاه در تنگه هرمز توقیف شد.


 اکنون که ایران بازهم به روش صبر استراتژیک خود، 2 هفته صبر کرد و به دیپلماسی فرصت داد تا بلکه این مسئله حل شود اما انگلیسی ها جسورتر شدند.

به گزارش شمال تایم،  امیرحسین یزدان پناه فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: نفتکش انگلیسی استینا امپرو  که به روایت منابع دریایی با «ردیاب خاموش» از مسیر خروجی خلیج فارس درحال ورود به این منطقه بود و احتمال بروز سانحه دریایی را بالا برده بود شب گذشته به درخواست سازمان بنادر و دریانودری توسط سپاه در تنگه هرمز توقیف شد.

 2 هفته پیش زمانی که نفتکش گریس1 که حامل نفت ایران بود و از تنگه جبل الطارق عبور می کرد توسط دزدان دریایی ملکه توقیف شد در یادداشتی با عنوان «رمزگشایی از سناریوی توقیف گریس» نوشتم که این اقدام انگلیس «اقدامی بسیار موذیانه و خطرناک است» چرا که با هدف مسدود کردن مسیر دریایی کشورمان و فروش چراغ خاموش نفت ایران انجام می شود و لازم است مقابل آن سناریوی هوشمندانه و قاطع اتخاذ شود. چرا که باید هزینه این اقدام برای انگلیسی ها و به طور کلی غرب بالا برود در غیر این صورت، بروز خطر برای شناورهای نفتی و تجاری ایران  که حامل ارزاق استراتژیک هستند  حتی ممکن است  تجارت دریایی ایران  را با انسداد و کشور را با محاصره دریایی مواجه کند.

اکنون که ایران بازهم به روش صبر استراتژیک خود، 2 هفته صبر کرد و به دیپلماسی فرصت داد تا بلکه این مسئله حل شود اما انگلیسی ها جسورتر شدند و در مقابل صبر ایران، توقیف نفتکش «گریس 1»  روز گذشته برای 30 روز دیگر تمدید شد و حتی کشتی قاچاق بر «ریاح» نفت ایران را با پرچم کشورهای بیگانه قاچاق در خلیج فارس قاچاق می کرد و انگلیسی ها و آمریکایی ها در پی آزادسازی این کشتی قاچاق بر بودند، توقیف کشتی استینا امپرو برای انگلیسی ها روشن می کند که «دوران بزن و در رو تمام شده است.»


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب