دوشنبه 12 خرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6036 1398/06/21 21:3 چاپ خبر

اجتماع تویه درواری ها در ساری هیئت نمونه عزاداری در محرم

 گفتنی است مراسم دستجات سینه زنی سادات، نخل گردانی از دیگر آئین مذهبی این ایام تویه دروار است که به صورت باشکوه برگزار و حتی مردم اقصی نقاط کشور نیز برای تماشای این سنت زیبای دینی به تویه دروار می آیند. به گزارش شمال تایم، شعبان وفایی نژاد مدیر مسئول این رسانه و کارشناس و پیشکسوت رسانه ای اعلام کرد اکثر کارشناسان امور دینی و اجتماعی که ارزیابی های موشکافانه ای از عملکرد دستجات سینه زنی دارند، هیئت عزاداری تویه درواری ها در ساری را به عنوان هیئتی نمونه در عزاداری سالار شهیدان معرفی کردند.

 

برپایه این گزارش و بنابر اعلام وفایی نژاد هیئت عزاداری تویه درواری ها که در خیابان ملت شهرستان ساری استقرار دارد یکی از هیئت های فعال مذهبی در مازندران است که در ایام عاشورا و تاسوعا با مداحی چهره های شاخصی چون حسین جلالی، مهدی کلانتری، نقی کلانتری، سعید رمضانی، قوشچی، حسین کلانتری، کوهانی، جعفر غلامی، احمد کلانتری، عباس/ مهدی و میلاد وفایی نژاد مراسم مربوط به این ایام را به صورت باشکوهی و گسترده برپا کردند.

 

 

نتیجه تصویری برای شعبان وفایی نژاد هیئت عزاداری تویه درواری ها

 

 

این گزارش به نقل از منبع اعلام شده حکایت از آن دارد که در ماه محرم و ایام عاشورا و تاسوعا، تویه درواری ها به صورت همزمان در مناطق تویه، دروار، دشتبو، صح، باغستان نیز با حضور گسترده  و مثال زدنی مردم مومن این خطه دوست داشتنی مراسم عزاداری را به صورت گسترده برگزار می کنند  و آمار تقریبی اجتماع مذکور به حدود 20 هزار تن در امامزاده جبرئیل و امامزاده مطهر نیز می رسد.

 

نتیجه تصویری برای عزاداری تویه درواری ها در ساری وفایی نژاد

 

 

گفتنی است مراسم دستجات سینه زنی سادات، نخل گردانی از دیگر آئین مذهبی این ایام تویه دروار است که به صورت باشکوه برگزار و حتی مردم اقصی نقاط کشور نیز برای تماشای این سنت زیبای دینی به تویه دروار می آیند.

 

شایان ذکر است تویه درواری ها در مشهد مقدس و تهران و بسیاری از شهرهای دیگر کشور نیز با وحدت رویه مثال زدنی مراسم ملی و مذهبی را همواره پاس می دارند.

 

تویه دروار در زمان 8 سال دفاع مقدس 75 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


کلمات کلیدی : -