چهارشنبه 24 مهر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6043 1398/06/22 13:3 چاپ خبر

شهرداری ساری روی خط بحران!

 باید توجه داست که در این ارتباط علاوه بر شهرداری، شورای شهر، عباس رجبی و مردم این شهر نیز از آینده ای نامشخص سخن می گویند و معلوم نیست چرا بروکراسی اداری روند تأئید انتخاب رجبی اینقدر به طول انجامیده است!به گزارش شمال تایم، وضعیت شهرداری ساری را در برهه فعلی باید بحرانی خواند و بلاشک نگرانی های افکار عمومی و مردم این شهر را در خصوص بلاتکلیفی این دستگاه اجرایی باید جدی خواند.

 

برپایه این گزارش به دنبال معرفی عباس رجبی به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم شهر ساری و تأخیر در اعلام نظر نهایی وزارت کشور پیرامون تأئید و یا عدم تأئید وی، شهرداری مرکز استان وضعیت مبهمی را تجربه می کند.

نتیجه تصویری برای کاریکاتور بلاتکلیفی

باید توجه داست که در این ارتباط علاوه بر شهرداری، شورای شهر، عباس رجبی و مردم این شهر نیز از آینده ای نامشخص سخن می گویند و معلوم نیست چرا بروکراسی اداری روند تأئید انتخاب رجبی اینقدر به طول انجامیده است!

 

در این تحلیل آمده است متأسفانه ردپای جریان های سیاسی قدرت طلب در ساری را نیز در این شرایط نابسمان پررنگ دیده می شود همه کسانی که حمید فرزانه را معرفی کرده بودند از وی حمایت نکرده و همان افراد در حال فعالیت علیه عباس رجبی هستند.

 

متأسفانه چند دستگی در شورای اسلامی شهر ساری پرواضح دیده می شود و مردم این شهر در شرایط فعلی تنها با پرداختی های خود، حقوق کارگران و پرسنل شهرداری را نوعاً می پردازند و از پروژه های عمرانی و رفاهی خبری نیست!

 

در سویی دیگر عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران به عنوان یکی از بازوان قدرتمند شهرداری در پروژه های خدمت رسانی نیز از دیگر تبعات بلاتکلیفی در طبقه هفتم عمارت شهرداری است ؛ این روزها هنر شهرداری ساری به نصب بنر در سطح شهر، پخش نذری، توزیع خلعتی و یا برگزاری مراسم اجباری برای پرسنل متمرکز شده و مشخص نیست چرا باید این دستگاه اجرایی علیرغم وجود مدیران شاخص در بدنه، از افراد کوته فکر و ضعیف در مناصب مدیریتی و رده های میانی واحدها و سازمان ها استفاده کند!

 

آمار حکایت از آن دارد که با بدهی های چندصد میلیاردی شهرداری ساری به پیمانکاران و ... می توان چند عمارت شهرداری ساخت و چگونه مردم این شهر می توانند با این حجم کارهای صورت گرفته در سطح شهر، بدهی بحث برانگیز فعلی شهرداری را در منطق خود بگنجانند...

 

نتیجه تصویری برای فاز دوم ملل

این روزها در شهرداری ساری جمعی از مدیران نگران اعلام رأی دادگاه، عده ای ترس از برکناری خود و برگشت به ادارات مرجع دارند؛ عده ای در انتظار افشای اختلاس های خود در شهرداری هستند و هزاران زن جذب شده در شهرداری نیز وضعیت نامشخص و آینده ای نامعلوم در انتظار آنهاست.

 

باید توجه داشت که حل همه این مشکلات کاری بس دشوار است و در این شرایطف بلاتکلیفی مدیریتی را نیز باید نقطه عطف دردسرهای این دستگاه اجرایی در مرکز مازندران دانست، مسائلی که سی سال شاید زمان برای حل آنها نیاز است.

 

البته رصد میدانی از وضعیت فعلی نشان می دهد که افرادی که در اختلاس ها و حیف و میل های مالی شهرداری نقش اول و دوم را داشته اند نیز حاضر به واگذاری مسئولیتشان نیستند و از هر ابزاری برای چنگ زدن به آنچه از دست رفته می ببیند، استفاده و حتی سوء استفاده می کنند.

 

این تحلیل خبری حاکیست در محور مذکور اختلاف نظر بین نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر، فرمانداری، امام جمعه  و بزرگان شهر ساری نیز نگران کننده است و اراده ی جدی برای روشن شدن وضعیت آینده این نهاد دیده نمی شود.

 

به هر سو آنچه در برهه فعلی مشاهده می شود خسارات سنگینی است که متوجه مردم این شهر است و باید تأسف خورد برای مرکز استانی که مدیران مدعی آن در خدمت به مردم، این روزها در موضع سکوت، نوعاً بر اساس منافع شخصی و حزبی گام برمی دارند...

 

(نوشته ی مدیر مسئول)

کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب