دوشنبه 12 خرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6046 1398/06/25 23:2 چاپ خبر

تاریخ فراموش نمی کند:

8 سال نخبه کشی در ساری

 اگر در طی این سالها شهرداری ساری به جای نفله پروری، از مدیران و نیروهای متخصص در بدنه استفاده می کرد و این دستگاه اجرایی حزبی و سلیقه محورانه مدیریت نمی شد... به گزارش شمال تایم، با نگاهی به وضعیت شهر ساری و سیاست مدیریتی در این شهر طی 8 سال گذشته، استفاده از واژه نخبه کشی را اصلح ترین تعریف از آنچه می دانیم که مدیران سلیقه محور و حزب گرا بر سر این شهر آورده اند.

 

نتیجه تصویری برای ساری

برپایه این تحلیل خبری صراحتاً و به واسطه قضاوت منصفانه تر شما خواننده گرانمایه باید اعلام بداریم آیا به غیر از این است که شهرداری ساری سالها از اعتبارات شهروندان برای کارآمدساختن نیروهایش بهره برده و باید روزی این سرمایه های انسانی در مناصب شاخص خود به کار گیری شوند؛ حال این سوأل مطرح است که جایگاه مدیران برجسته و توانمندی همچون مهندس جواد طالبی، مهندس سید محمد رضا گرامیان، مهندس حسن کلانتری، مهندس حمیدی، مهندس کیا علیزاده و صدها تن از نیروهای باتجربه و کارآمد خانواده بزرگ شهرداری در این دستگاه اجرایی طی این سالها کجا بوده و چه توجیه محکمه پسند و منطقی در پس چرایی عدم استفاده از چنین سرمایه های بی بدیلی می تواند مطرح باشد؟...

 

 

اگر در طی این سالها شهرداری ساری به جای نفله پروری، از مدیران و نیروهای متخصص در بدنه استفاده می کرد و این دستگاه اجرایی حزبی و سلیقه محورانه مدیریت نمی شد امروز شاهد وجود این همه پرونده های اختلاس و فاجعه های مالی در شهرداری نمی بودیم و بی شک تاوان اینگونه ریشه سوزی ها ابتداً متوجه مردم این شهر و سپس نقطه تاریکی در تاریخ شهر و شهرداری ساری خواهد بود.

نتیجه تصویری برای ساری

متأسفانه عده ای کوتوله ی سیاسی و تشنگان قدرت و شهرت با اشتهای بی پایان خود چه نقشه ها که برای غارت اموال بیت المال نکشیده اند و منطق نمی پذیرد که با این روند تحولات در شهر ساری چندصد میلیارد بدهی بر دوش شهروندان باقی مانده باشد؟!

 

متأسفانه در هر پروژه خدماتی و عمرانی شهرداری، شائبه وجود اختلاس و سوء استفاده مالی دیده می شود و بحث سندسازی ها و حواله های جعلی تهاتر در این 8 سال پدیده ای برجسته در شهرداری ساری بوده است که متأسفانه خواسته یا ناخواسته پای بسیاری از مسئولین را به محاکم قضایی باز کرد.

 

متأسفانه جماعتی بی هویت و وصله های ناجور در شهرداری حضور دارند که برای خانواده بزرگ این نهاد مردمی نسخه پیچی می کنند و همین عده بودند که وضعیت این دستگاه اجرایی را به این روزگار سیاه رسانده اند و بی شک سخت ترین تجربه شهردار بعدی در دوران خدمتش، تحویل ویرانه ی چپاول هاست.

 

در کنار این موضوع باید از عدم شفافیت دستگاههای قضایی و سازمان بازرسی در خصوص اعلام نهایی نتیجه پرونده متهمان اختلاس در شهرداری ساری را مورد نکوهش قرار داد و سکوت رسانه ها در قبال این موضوع نیز تأمل برانگیز است و ایکاش در قبال منافع مردم، صریح تر موضع گیری کنیم...


کلمات کلیدی : -