دوشنبه 12 خرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6094 1398/08/03 23:1 چاپ خبر

رعایت قانون، مهم‌ترین اصل برای همه دست اندرکاران انتخابات است

 رییس هیات بازرسی انتخابات مازندران برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ضرورت قانونمداری تمامی دست اندرکاران انتخابات تاکید کرد و گفت: حرکت در چارچوب و رعایت قانون، مهم ترین اصل برای همه دست اندرکاران انتخابات است. رییس هیات بازرسی انتخابات مازندران برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ضرورت قانونمداری تمامی دست اندرکاران انتخابات تاکید کرد و گفت: حرکت در چارچوب و رعایت قانون، مهم ترین اصل برای همه دست اندرکاران انتخابات است.

 

به گزارش شمال تایم به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، حسن خیریانپور در نشست روسا، دبیران و اعضای دبیرخانه هیئت بازرسی انتخابات شهرستان های مازندران افزود : بر اساس اصل ششم قانون اساسی؛ امور کشور با اتکا به آرای عمومی اداره می شود و مکانیسم آن برگزاری انتخابات است و بر اساس ماده ۲۵ قانون انتخابات هم وزارت‌کشور مأمور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران ، قانونمداری و حرکت در چارچوب قانون را مهم ترین اصل برای همه دست اندرکاران انتخابات برشمرد و گفت: باید با اتکا به نص صریح قانون، عدالت انتخاباتی را ایجاد و رعایت کنیم. 

وی با تشریح فرایند ۲۶ گانه انتخابات ، تاکید کرد : مراقبت و کنترل دقیق فرآیندهای مختلف اجرا و حسن جریان انتخابات زمانی تحقق می پذیرد که بر قانون انتخابات مسلط باشیم و از قوانین و آیین نامه های مرتبط با آن آگاهی و اشراف کامل داشته باشیم. 

خیریانپور از امانتداری به عنوان مهم ترین ویژگی دست اندرکاران انتخابات یاد کرد و افزود: انتخابات با مراقبت و کنترل به بهترین شکل برگزار می گردد. 

عزت الله هاشم زاده، مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و دبیر هیات بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان نیز در این نشست بر بی طرفی و رعایت قانون در برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت : باید تلاش کنیم انتخاباتی سالم، قانونمند، بیطرفانه و با حضور حداکثری مردم برگزار شود. 

وی افزود : شعار انتخابات امسال گام دوم انقلاب، قانون مداری، بی طرفی و انسجام ملی است. 

در این جلسه روسا و اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستان های مازندران معرفی شدند. 

استان مازندران با ۲۲ شهرستان و حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت به ۹ حوزه انتخابیه تقسیم شده و ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.


کلمات کلیدی : -