دوشنبه 18 فروردين 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6095 1398/08/03 23:2 چاپ خبر

اهمیت رویکرد سازنده اعضای شورای شهر:

لزوم انتظارات قانونی از شهردار ساری

 اگر مدیر نالایقی بر مسند کار قرار داشته و یا دارای پرونده های مسئله دار در محاکم قضایی و دستگاههای نظارتی حضور وی را برای آن دستگاه، شهر و شهروندان ساروی خطرناک قلمداد می کنند، استمرار مسئولیتش نباید مورد دفاع قرار بگیرد. به گزارش شمال تایم، علیجان شمشمیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری از شهردار مرکز استان خواست که همه مدیرانی که از مسئولیت کنار گذاشته شده اند را در مسئولیتی دیگر به کارگیری کند!

 

البته در این بحث حرمت افراد و مسئولان باید مد نظر قرار بگیرد اما اگر مدیر نالایقی بر مسند کار قرار داشته و یا دارای پرونده های مسئله دار در محاکم قضایی و دستگاههای نظارتی حضور وی را برای آن دستگاه، شهر و شهروندان ساروی خطرناک قلمداد می کنند، استمرار مسئولیتش نباید مورد دفاع قرار بگیرد.

 

نتیجه تصویری برای شمشیربند و رجبی

باید توجه داشت وضعیتی که امروز شهرداری ساری با آن مواجه است ماحصل تفکر غلط اعضای شورای شهر و مدیریتی سلیقه ای بوده است که گماردن افراد را بر مبنای رابطه ها می دانست؛ هرچند با آغاز به کار مدیریت مهندس رجبی شهردار جدید، تحولات شاخصی در پالایش نیروها دیده می شود اما پیشینه ی ناکارآمد مناصب در شهرداری ساری را باید به حساب نگاه منافع طلبانه ای دانست که ریشه آن در پارلمان شهری وجود داشته است.

 

در مخلص کلام خطاب به علیجان شمشمیربند متذکر می شویم که اجازه بدهید مهندس رجبی بدون دغدغه و برمبنای قانونمداری و شایسته سالاری ابتداً بساط مدیران و نیروهای نالایق را در شهرداری برچیند و سپس با استفاده از ایفای مسئولیت به مدیران کارآمد، شهرداری ساری را در محور خدمت رسانی به مردم چابک سازی کند.

 

آقای شمشیربند اگر شما و اعضای شورای شهر مدافع منافع شهر و خود را در مقام مدعی العموم در قبال مفسدین اقتصادی شهرداری می بینید فضای مناسبی را در اختیار شهردار بگذارید تا با تدبیر خود بتواند جلوی فسادهای حاکم در شهرداری را بگیرد و ریشه غارتگران این دستگاه اجرایی را بخشکاند.


کلمات کلیدی : -