دوشنبه 18 فروردين 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6111 1398/08/15 13:0 چاپ خبر

مانور بزرگ پدافند غیرعامل در بندرامیرآباد برگزار شد

 در ادامه این مانور ، عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد هدف دشمن فرضی قرار می گیرد و با حملات سایبری به سیستم  نرم افزاری تخلیه و بارگیری ، اختلال جدی را در این بخش برای مشتریان بندر به وجود می آورد 


 همزمان با آخرین روز هفته پدافند غیرعامل مانور گسترده هوایی ، زمینی ، دریایی و سایبری با همکاری نیروهای نظامی ، انتظامی و ناحیه سپاه مقاومت شهرستان بهشهر در بندرامیرآباد برگزار شد.

 

به گزارش شمال تایم به نقل از روابط عمومی بندرامیرآباد ، مانور پدافند غیر عامل با هدف مقابله با حملات و تهدیدات آفندی دشمن منطبق با به روزترین روش های پدافندی با حضور مسئولین بندرامیرآباد ، نیروهای نظامی ، بسیج ادارات و کارگروه دفاعی  امنیتی پدافندغیرعامل در مناطق عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد اجرا شد.

 

بنابراین گزارش ، در پی حمله هوایی به یکی از اسکله ها و مرکز کنترل ترافیک بندرامیرآباد ، به سرعت جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست سیاوش رضوانی مدیر و با جانشینی حبیب اله طالبی معاون دریایی بندرامیرآباد تشکیل و دستور تخلیه ساختمان معاونت دریایی و بسیج تمامی امکانات بندر جهت امداد رسانی به مجروحین احتمالی حادثه و مقابله با آن صادر شد.

این حملات که به صورت گسترده از سوی دشمن فرضی طراحی شده بود بار دیگر خبر کشف بمب در یکی از کشتی های مستقر در اسکله های بندرامیرآباد ،  ستاد مدیریت بحران را وارد مرحله جدیدی از تصمیم گیری می کند که با درخواست از نیروهای نظامی ، تیم چک و خنثی وارد عمل می شود.

در ادامه این مانور ، عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد هدف دشمن فرضی قرار می گیرد و با حملات سایبری به سیستم  نرم افزاری تخلیه و بارگیری ، اختلال جدی را در این بخش برای مشتریان بندر به وجود می آورد که با هوشمندی متخصصان و کارشناسان سایبری  اداره فاوا بندرامیرآباد ، اوضاع به حالت مطلوب بر می گردد.

بر اساس این گزارش آخرین حربه دشمن فرضی جهت اختلال و متوقف کردن عملیات اقتصادی در بندرامیرآباد ، اقدام به عملیات بیوتروریستی در یکی از انبارهای این بندر کرده که این حمله که با هدف آلوده کردن کالاها به مواد سمی بوده نیز با تصمیم های به موقع تیم مدیریت بحران خنثی شد.

در پایان این مانور چند وجهی و بزرگ دریایی ، زمینی ، هوایی و سایبری ، سیاوش رضوانی مسئول تیم مدیریت بحران  ضمن اعلام برگزاری موفق این مانور ، از تمامی واحدها اعم از معاونت های دریایی ، بندری ، برنامه ریزی و توسعه منابع ، فنی و مهندسی ، اداره حراست ، روابط عمومی ، یگان حفاظت و سایر دست اندرکاران برگزاری این مانور قدردانی کرد.


کلمات کلیدی : -