سه شنبه 21 مرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6133 1398/08/20 21:5 چاپ خبر

کارگروه توسعه صادرات مازندران تشکیل شود

 استاندار مازندران با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در استان گفت: یکی از مسائلی که سبب رشد اقتصادی و ارزآوری در مازندران می‌شود توجه به مقوله صادرات بوده که باید مورد توجه مدیران و صنعت کاران قرار گیرد. استاندار مازندران با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در رشد اقتصادی گفت: کارگروه توسعه صادرات مازندران تشکیل شود

 

به گزارش شمال تایم، احمد حسین زادگان در نشست شورای  گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در مازندران اظهار داشت: ایران به عضویت اتحادیه اورآسیا درآمد و این امر وظیفه شرکت های صادراتی را سنگین تر می‌کند زیرا  امتیاز و مزیتی میان چندین کشور صورت گرفت که برای توسعه صادرات باید کارگروه تخصصی در اتاق بازرگانی تشکیل شود.

 

نتیجه تصویری برای حسین زادگان استاندار مازندران

وی افزود: جهت بازگشایی دفتر  یا میز اوراسیا به وزیر پیشنهاد داده شد که باید تجار استان از این فرصت استفاده کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در استان گفت: یکی از مسائلی که سبب رشد اقتصادی و ارزآوری در مازندران می‌شود توجه به مقوله صادرات بوده که باید مورد توجه مدیران و صنعت کاران قرار گیرد.

حسن خیریانپور معاون هماهنگی توسعه امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در این نشست اظهار داشت: مازندران دارای معادن فراوانی است که معدنکاران باید توجه داشته باشند اراضی که در برداشت معاون تخریب می‌شوند نسبت به بازسازی آن اقدام کنند و وصولی هایی که به خزانه واریز می‌شود جهت  بازسازی معادن دوباره  به استان برگشت داده شود.

وی افزود: معافیت مالیاتی یا کاهش درصد وصول مالیات برای بهره برداران و کاهش درصد اقدام شود باید در اجرای  مصوبات دقت و مراقبت شود و در اصلاح و تکمیل قانونی موجود در قالب نظریه اقدام شود.

معاون استاندار مازندران گفت: آنچه در جلسه شورای گفت وگو پیشنهاد می‌شود ممکن است عین آن مطلب تصویب نشود ممکن است رد یا برنامه ریزی کند که باید کارشنایی تر باشد و به ضرر استان نباشد.

خیریانپور افزود: فردی که دارای مجوز بهره برداری از معادن را دارد و به بهره برداری می پردازد نسبت به اجرای قوانین اقدام وبا افرادی که غیرقانونی فعالیت دارد یا پروانه بهره برداری ندارند برخورد شود.

وی تصریح کرد: جهت حمایت و مساعدت  شرکتهای خدماتی شهرک صنعتی به دلیل عدم وصول مطالبات خود از واحدهای نیمه فعال و تعطیل مستقر در شهرک ها و عدم وجود نقدینگی های  کافی مشمول پرداخت عوارض وارزش افزوده به اداره کل مالیاتی  نسبت به تقسط بدهی مساعدت لازم را فراهم و حداکثر فرصت جهت پرداخت بدهی برای این شرکت های خدماتی منظور گردد.

عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز اظهار داشت: متولی اصلی بخش معدن، سازمان صنعت و معدن است که با برپایی جلسات بعدی در این سازمان نسبت به رفع موانع اقدام کنیم.

مهاجر گفت: متاسفانه برخی نمایندگان ادارات کل پیشنهاد یا حرفی می زنند اما در جلسات بعدی که خود مدیر کل حضور دارد پیشنهاد و صحبتهای مدیر را رد  یا اصلاح می‌کند که انتظار داریم نسبت به این امر مهم مدیران کل حضوری فعال داشته باشند.


کلمات کلیدی : -