چهارشنبه 09 بهمن 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6155 1398/09/15 13:5 چاپ خبر

معاون استاندار مازندران خبر داد :

بازآفرینی شهری حربه و قدرتی برای شهرداران

 رازجویان تصریح کرد : این درحالی که ما برای شهرها طرح جامع و تفصیلی تهیه و شهر را به سمت و سوی توسعه هدایت کنیم ولی شهرداری های ما نمی  توانند بر نحوه و سمت و سوی توسعه شهر مدیریت داشته باشند 


 به گزارش شمال تایم به نقل از روابط عمومی استانداری مهری راز جویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران  صبح امروز در جلسه هیئت اجرایی بازآفرینی شهری از بازآفرینی به عنوان حربه و قدرتی برای شهرداران یاد کرد  وگفت: این مهم نماد مدیریت یکپارچه شهری می باشد و با این طرح، سمت و سوی توسعه شهری مدیریت خواهد شد.


وی  درباره توزیع قیر گفت: باید سهم بیشتری در توزیع قیر برای شهرداری هایی که بازآفرینی برای آنان اهمیت بیشتری دارد قائل شد، به عنوان نمونه شهر آمل سهم بیشتری از نظر توزیع قیر خواهد داشت و براساس طرح های شهرداری های، هم قیر و موارد دیگر توزیع می شود.

 
وی بر لزوم توجه به بازآفرینی شهری تاکید کرد و آن را راهی برای مدیریت شهری دانست و گفت: شهرداران ما پتانسیل و مدیریت در ساخت و ساز شهری ندارند بلکه مالکان توسعه شهری و ساخت و سازها را رقم می زنند.

رازجویان تصریح کرد : این درحالی که ما برای شهرها طرح جامع و تفصیلی تهیه و شهر را به سمت و سوی توسعه هدایت کنیم ولی شهرداری های ما نمی  توانند بر نحوه و سمت و سوی توسعه شهر مدیریت داشته باشند و شهر با تصمیم مالکان و سرمایه گذاران بر ساخت و سازها و نوسازی به سمت توسعه پیش می رود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: می توان از  تسهیلات این بخش برای بهسازی و نوسازی معابر بهره گرفت و با بالارفتن سطح خدمات، رغبت سرمایه گذار و مالک نیز برای احیای بافت های فرسوده بیشتر می شود.

وی ادامه داد: بازآفرینی حربه ای می شود تا شهرداران توسعه شهری را به سمت و سوی مشخص و هدفمند پیش برند و باید از این حربه استفاده بیشتر شود.
وی با اظهار اینکه مدیریت یکپارچه شهری در بازآفرینی خلاصه می شود گفت: در این طرح دستگاه های خدمات رسانه، اعتبارات مورد نیاز را در محل مورد نظری شهرداری و شهری هزینه خواهند کرد و نمایی از مدیریت یکپارچه شهری در بازآفرینی محقق می شود

کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب