چهارشنبه 09 بهمن 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6157 1398/09/18 23:2 چاپ خبر

پیاده رو در تصرف بازاریان!

 از نکات بسیار مهم در صورت اعتراض عابر نسبت به سد معبر، مغازه دار طلبکار می شود و اظهار می کند که ایهاالناس ما اختیار جلوی مغازه خود را هم نداریم.به گزارش شمال تایم،  در شهر ما صبح وقتی کرکره ها بالا رفت بخش اعظمی از پیاده روها محل تردد عابران بتدریج با بساط اسباب و اثاثیه در اشغال وتصرف برخی بازاریان در می آید.

 

در سال های اخیر هرچند دستفروشان شهر ما در بازارهای هفتگی و محلات ساماندهی شده اند اما به علت رکود و کسادی بازار عده ای از بازاریان با بکارگیری افراد بیکار و یا شاگرد مغازه و در اختیار گذاشتن اجناس پیاده رو جلوی مغازه را اجاره می دهد تا افراد به دستفروشی بپردازند که موجب سد معبر می شوند و به علت تراکم جمعیت تردد در برخی نقاط شلوغ شهر ما را با مشکل مواجه می سازند و مردم بالاجبار با تغییر مسیر از طول خیابان می گذرند که ضمن ایجاد ترافیک، همواره جان عابران در معرض خطر قرار دارد.
 
 
از نکات بسیار مهم در صورت اعتراض عابر نسبت به سد معبر، مغازه دار طلبکار می شود و اظهار می کند که ایهاالناس ما اختیار جلوی مغازه خود را هم نداریم.
 
 
جا دارد شهرداری ها و مجامع امور صنفی در مازندران با چاپ برشور، برگزاری کلاس توجیهی و نصب بنرها در سطح شهر آموزش های لازم را به اینگونه افراد بدهند که پیاده روها به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی تعلق ندارد و با فرهنگ سازی جلوی مزاحمت های افراد متخلف که سبب بی نظمی و گاهاً موجب درگیری لفظی یا فیزیکی می انجامد، گرفته شود تا مردم با آسایش و آرامش و بدون دغدغه در بازار تردد نمایند.
 
ساری- قربان نوروزی خبرنگار کیهان و همکار رسانه ای شمال تایم ( عکس در خبر تزئینی است )

کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب