دوشنبه 28 بهمن 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6184 1398/11/07 00:0 چاپ خبر

سرافرازی مهندس رجبی در مدیریت شهری ساری

 در روزگاری که همگان نوعاً از شهرداری باج خواهی داشتند و عملکرد مدیریت گذشته باج دهی 30 ساله برای شهرداری و شهروندان به ارمغان آورد و حدود 5 هزار نیروی مازاد باید 3 دهه از بیت المال مردم این شهر حقوق و مزایایی دریافت کنند که می توانست در توسعه عمران و آبادانی این شهر هزینه و شهر را به معنای واقعی نه شعارمحورانه به تحول برساند...اختصاصی- شمال تایم؛ کمتر کارشناس و تفکر منطق پروری به این باور رسیده بود که مهندس عباس رجبی بتواند تا حد بسیار زیادی شهرداری را از بحران های شدید مالی و اداری نجات دهد.

 

همگان به خوبی می دانند رجبی شهردار با درایت و پرجرأتی است که در عین اقتدار، خوشفکر و تعاملگرانه مسائل را مدیریت و ارائه خدمت می کند؛ هرچند باید برای بررسی دقیق تر عملکرد این مدیر باتجربه خانواده بزرگ شهرداری ساری به این نکته توجه کنیم که وی این دستگاه بزرگ اجرایی را در چه شرایطی تحویل گرفت...

 

در روزگاری که همگان نوعاً از شهرداری باج خواهی داشتند و عملکرد مدیریت گذشته باج دهی 30 ساله برای شهرداری و شهروندان به ارمغان آورد و حدود 5 هزار نیروی مازاد باید 3 دهه از بیت المال مردم این شهر حقوق و مزایایی دریافت کنند که می توانست در توسعه عمران و آبادانی این شهر هزینه و شهر را به معنای واقعی نه شعارمحورانه به تحول برساند.

 

 

میلیاردها تومان اسناد جعلی مالی که شهرداری را محکوم به پرداخت کرده، بابت خدماتی است که ارائه نشده اما متأسفانه آقایانی که در رویای خود بر اریکه شهرت و قدرت تکیه زده بودند به هر چه می اندیشیدند جزء منافع مردم و این دستاورد منفی امروز برای شهرداری که مهندس رجبی باید با چالش عظیم آن را مدیریت کند، ماحصل سلسله تفکراتی است که ریشه در زیاده خواهی آقایان داشته و امروز پل پرتاب باید به آن نام داد!

 

نگارنده با دعوت از شما خواننده گرانمایه برای دیدن نیمه پرلیوان به این مسئله اشاره دارد که در دوره مدیریت مهندس رجبی تغییر سیاست های درون سازمانی شهرداری توفیقات بسیاری را برای مجموعه حاصل کرده و سازمانی همچون سازمان عمران با مدیریت موفق و الگومحورانه ی مرتضی بربسته کشف تحسین برانگیز مدیریت شهری توانسته امید را به شهروندان و شهرداری در حوزه عمران و آبادانی بازگرداند و امروز این مدیر جوان نشان داده می توان در فضای پرالتهاب و وسوسه انگیز مدیریتی، سالم و بی حاشیه به مردم خدمت کرد.

 

امروز اعضای شورای شهر در رسانه های مکتوب و مجازی با رویکردی جالب توجه موضع حکیمانه ای در قبال عملکرد موفق مهندس رجبی و مدیریت سازمان عمران گرفته اند و پرواضح مشخص است که با رصد تخصصی و دقیق آنچه که از آن باید طوفان سازندگی نام برد، به این نتیجه رسیده اند که برای پاسخ به حُسن اعتماد مردم ساری، بهترین ایده می تواند حمایت واقعی از مدیرانی باشد که دلسوزانه و بی ریا خدمت را سرلوحه امور قرار می دهند.

 

باید توجه داشت امروز سازمان عمران برخلاف گذشته که تنها نامی گذرا در افکار عمومی بوده، به مجموعه قابل اتکا تبدیل شده که با سیاست گذاری صحیح مهندس رجبی توانسته مجری پروژه های شاخصی در نقاط مختلف شهر باشد و همگان شمه ای زیبا از دوره طلایی این سازمان در سال های 87 تا 90 را در مقیاسی کوچک تر اما با استعداد می بینند.

 

به هر سو آنچه که در این گفتار به رشته تحریر درآمده چکیده ای از عملکرد امیدوار کننده مهندس رجبی در توسعه همه جانبه شهر ساری و ارتقاء سطح خدمت رسانی به مردم بوده و شهروندان ساروی امروز به خود می بالند که بیش از شعارهای اغوا کننده، خدماتی ملموس دریافت می دارند و تلاش های ستودنی در راستای از بین رفتن نقاط کور ادوار اخیر مدیریتی رخ داده است...

 

این گزارش حاکیست با رشد فعالیت های سازمان های تابعه دیگر شهرداری همچون مدیریت پسماند، مدیریت مهندسی حمل و نقل، آتش نشانی و خدماتی ایمنی، زیباسازی منظر و فضای سبز شهری، آرامستان و ... در دوره مدیریتی رجبی، بی شک این نهاد مردمی در آینده پیام آور نشاط و شور اجتماعی در بین مردم مرکز مازندران خواهد بود.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب