دوشنبه 18 فروردين 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6221 1398/11/24 17:4 چاپ خبر

اعزام کمک‌های امدادی مازندران به مناطق خسارت دیده گیلان

 بارش برف شدید که پس از مدت‌ها در استانهای شمالی گیلان و مازندران باریدن کرده سبب بروز خسارات بسیاری به تاسیسات زیربنایی و کشاوری دو استان مورد نظر کرده است. به واسطه عمق بالای خسارات برف چند روز گذشته در استان، کمک‌های امدادی مازندران به مناطق خسارت دیده گیلان اعزام شد.

اعزام کمک‌های امدادی مازندران به مناطق خسارت دیده گیلان

به گزارش شمال تایم بارش باران و برف که از نعمات الهی بوده برخی موارد به دلیل بارش شدید و ناگهانی خسارات جبران ناپذیری را به عرصه‌های طبیعی و انسانی وارد می آورد.

بارش برف شدید که پس از مدت‌ها در استانهای شمالی گیلان و مازندران باریدن کرده سبب بروز خسارات بسیاری به تاسیسات زیربنایی و کشاوری دو استان مورد نظر کرده است.

عمق خسارات و تخریب‌ها در استان گیلان به مراتب بیشتر از مازندران بوده و علیرغم آرام شدن وضعیت در استان گیلان، هنوز نیازهای ضروری برای تسریع در امدادرسانی از سوی استانهای همجوار و همسایه احساس شده است.

بر این اساس تیم امداد و نجات و واکنش سریع استان مازندران متشکل از نیروهای راهداری و امدادی عازم استان گیلان شده تا به کمک هموطنان رشتی خود بپیوندند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در این باره گفت: با توجه به ورود توده هوای سرد به کشور و شدت بارش سنگین برف در استان گیلان و انسداد راه‌های ارتباطی این استان، راهداران پرتلاش مازندران جهت یاری رساندن به هموطنان خود در قالب سه اکیپ راهداری و با بکارگیری از امکانات و تجهیزات سازمانی و بخش خصوصی به استان گیلان اعزام شدند.

 

وی افزود: شدت بارش سنگین برف در گیلان به قدری بود که سبب شد تا بحرانی جدی در جاده‌های پر نقش و نگار این استان رقم بخورد و  این اداره کل علاوه بر اجرای عملیات راهداری زمستانی در سطح محورهای تحت پوشش، بلافاصله سه اکیپ راهداری با 20 دستگاه از انواع ماشین آلات راهداری و بکارگیری از بخش خصوصی را در محورهای استان گیلان مستقر و اقدامات بهنگامی درخصوص بازگشایی راه‌ها اعم از راه اصلی، فرعی، روستایی و محورهای شهری و کمک به آسیب دیدگان به اجرا گذاشت.

عباس علی نجفی گفت: محورهای ارتباطی شهرستان لاهیجان، لنگرود ، رودسر و محور ارتباطی بازکیاگوراب به سیاهکل و محور سیاهکل به سنگر و سراوان از جمله محورهای بوده که توسط راهداران مازندران در حال بازگشایی و پاکسازی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: راهداری یک باور اعتقادی و یک تفکر مقدس است و راهدار انسانی صدیق و صمیمی و پرتلاش که رضایت خداوند سبحان ، خشنودی و آسایش خاطر  هموطنانش که در گذر شریان حیاتی کشور یعنی راه در تردد هستند را همواره تجلی اندیشه پاک و  بی آلایش خود کرده است.

اعزام اکیپ عملیاتی برق و ماشین آلات به گیلان

مهدی رازجویان، معاون عمرانی استاندار مازندران نیز به اقدامات انجام شده جهت کمک به رفع مشکلات به‌ وجود آمده ناشی از بارش شدید برف در استان گیلان اشاره کرد و گفت: مازندران یکی از استان‌های همجوار گیلان است که با توجه به بارش برف سنگین، پنج اکیپ عملیاتی برق با تجهیزات لازم و از سوی شهرداری‌ها و چندین دستگاه ژنراتور برق، بیل بکهو، برف روب و بابکت به این استان اعزام شدند. ‎

وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز به امداد رسانی بیشتر، اکیپ‌های بعدی جهت کمک به مردم  گیلان اعزام خواهند شد تصریح کرد: از مازندران حدود 20 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری شامل گریدر، تریلی، نمک پاش برف روب، سوخت رسان، بلدوزر و سواری‌های کمک دار برای کمک به گیلان اعزام شده اند تا بتوانند مشکلات منطقه را برطرف کنند.


کلمات کلیدی : -