دوشنبه 20 مرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6559 1399/05/04 23:0 چاپ خبر

عملگرایی یا غارتگرایی، مسئله اینست:

فساد سیستماتیک شهرداری ساری از نگاه مردم

 باید پذیرفت که شهروندان ساروی با توجه به وضعیت پیش آمده شهرداری و بهت و حیرت از میزان فسادهای گسترده که فکر می کردند آقایان در حال خدمت به آنها هستند و اعضای شورای چهارم و پنجم نیز حافظ منافعشان، اما دیگر گول بازی ها و تبلیغات عملگرایان را نمی خورند


به گزارش شمال تایم، فساد حاکم بر شهرداری ساری طی 81 ماه عملگرایی به قدری فراوان بود که چندین مسئول ارشد سازمان بازرسی، چند تن از افراد صاحبنام دستگاه قضایی و چندین مأمور حوزه نظارتی از کار برکنار شدند و برخی نیز آلوده پرونده های فساد انگیز این نهاد گردیدند.

 

مردم این سوأل را دارند که مسئول سابق دادگستری کجاست؟! دادستان انقلاب تعویض شد و بلافاصله چندین تن از مقامات بلند پایه شهرداری دستگیر شدند و باید گفت امروز مدیران دوره قبلی شهرداری اکثرا ننگ مردم این شهر به حساب می آیند چرا که این جماعت حرمت و قداست شهر، شهرداری و شهروندان ساروی را در کشور به بازی گرفته اند.

 

در نگاهی دیگر باید اذعان داشت طبق آخرین آمارهای شهرداری های کشور، ساری در دوران مدیریت قبلی بالاترین رکورد اختلاس و غارتگری را در بین دستگاههای مشابه داشته است.

 

باید پذیرفت که شهروندان ساروی با توجه به وضعیت پیش آمده شهرداری و بهت و حیرت از میزان فسادهای گسترده که فکر می کردند آقایان در حال خدمت به آنها هستند و اعضای شورای چهارم و پنجم نیز حافظ منافعشان، اما دیگر گول بازی ها و تبلیغات عملگرایان را نمی خورند و استفاده از ادبیات خانواده شهدا و پاکدستی و ... اقبالی برای جلب توجه دیدگاههای عمومی حاصل نخواهد کرد و باید دلمان برای سرمایه های این مردم و جایگاه رفیع شهدا بسوزد که اینگونه از سوی سوء استفاده گرایان مدیریت قبلی مورد تاراج قرار بگیرد.

 

فساد مالی در شهرداری ،چالشها و راهکارها

 

هرچند شبهات بسیاری در خصوص چگونگی صرف اعتبارات هنگفت 8 سال قبل شهرداری در امورات مختلف مطرح است اما برای مثال موردی باید مردم ساری دوست دارند بدانند که طی 81 ماه مدیریت آقایان، چقدر اعتبار به هیئت های مذهبی، حسینیه ها و مساجد و یا تیم های ورزشی پول پرداخت شده و چگونه خریداری اتومبیل برای منتخبین مردم در پارلمان شهری با عنوان هزینه فرهنگی ثبت سند می شود؟!

 

یادآور می شویم در ابتدای مدیریت تیم عملگرایی و تنها پس از گذشت 3 ماه کل شهر بنرباران تبلیغاتی تبریکات شده بود و ادعای کلان شهرشدن را غوغاسالاران بهانه ای برای رسیدن به آمال و آرزوهای خود می دانستند و این حربه هرچند در انتخابات شورا و مجلس به طور نسبی اثرگذار بود اما اکنون می توان شهرداری ساری دوره ی قبل را در بخش اختلاس و فسادهای مالی یک کلان شهر دانست.

 

براستی افرادی که طی این 8 سال هزاران میلیارد از سرمایه های این شهر چپاول کردند چرا باید با ارقام نازل جریمه اقساطی شده و انفصال از خدمت نمی شوند؟! همین الان هم در شهرداری ساری برخی از همین ته مانده های اختلاس مدیریت قبلی به دلیل فرسایشی شدن پرونده های مالی شان در محاکم قضایی، نوعاً حاشیه امنیت احساس کرده و حتی حقوق های سنگین دریافت می کنند.

 

 

از گفته های مردم ساری و شنیده های ما حاکی است که برخی از رجال سیاسی، اجتماعی و تاریخی و مدعیان فدایی شهر ساری که در همه بازی های تبلیغاتی بهارنارنج، آرش و ... سینه سپهر کرده بوده و برای این شهر شعار می سرودند و نسخه شفابخش می خواندند علیرغم افشای گسترده اختلاس های این نهاد توسط تیم غارتگرایی که گوش فلک را هم کر کرده، اما سکوت اختیار و سر در زیربرف می کنند!

 

براستی چرا علمای بزرگ شهر ساری و روحانیون هیچ بیانیه قاطعانه ای در راستای اعتراض و انتقاد از اختلاس های شهرداری ساری در مدیریت قبلی مطرح نمی کنند و یا چرا رسانه ملی در برابر این هجمه باورنکردنی فساد سکوت اختیار کرده و حاضر نیست برنامه های متعددی در راستای واکاوی این خیانت بزرگ تهیه و به عنوان یک مدعی العموم از حق مردم دفاع کنند؟!

 

در مخلص کلام باید خاطر نشان کنیم شهروندان ساروی از حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و امام جمعه مرکز استان انتظار دارند موضع گیری شفاف و قاطعانه خود را در قبال آنچه که در گذشته شهرداری ساری رخ داده اعلام کند و در مبارزه با اختلاس گران این دستگاه، خود به عنوان یک مدعی العموم نقش آفرینی کند؛ هرچند در دوران مسئولیت حضرت آیت الله طبرسی فقید و حجت الاسلام قاسمی برخورد اثرگذاری در قبال این مسائل صورت نمی گرفت.

 

از طریق این رسانه خطاب به شما مخاطب گرانمایه و همه مردم ساری یادآوری می کنیم که به واسطه حرکت در مسیر احقاق حقوق شهروندان ساروی و شفاف سازی چرایی طولانی شدن فساد های شهرداری ساری و تحلیل های متعددی که از طریق این رسانه و یا رسانه های همسو به سیاست های شمال تایم، صورت گرفته، برخی از جریان ها با واکنش های متفاوت و حتی تهدید به شکایت و ... سعی در توقف قلم فرسایی های موضوعه از سوی ما کرده اند که باید خطاب به این گمراهان متذکر شویم که پیشتر سابقه تبعید و برخوردهای اداری جهت دار برای وادار نمودن به سکوت در قبال دست اندرکاران این رسانه رخ داده اما قطعاً نه از شخص و نه از تهدید هیچ احدی در مسیر دفاع از حقوق مردم واهمه ای نداریم و با توکل بر خداوند متعال و همراهی همه دلسوزان منافع مردم، این راه را تا رسیدن به نتیجه لازم ادامه خواهیم داد و در صورت ادامه برخوردهای کج اندیشان در گزارش بعدی به صورت علنی نام تهدید کنندگان را خواهیم برد.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب