دوشنبه 20 مرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6573 1399/05/10 19:0 چاپ خبر

سید علی حجازی مظلوم ترین و پاکدست ترین شهردار طول تاریخ ساری

 هرچند جریانات همسوی این جماعت نیز بستر ساز مرگ مرحوم سید میرصالح صالحی نیا بودند و باید صراحتاً برای همه اعضای عزل کننده سید علی حجازی در زمان وقت، سهمی نسبی در پیدایش اختلاس های گسترده شهرداری ساری دوره عملگرایی متصور بود.به گزارش شمال تایم، دیدگاه نگارنده در خصوص پاکدستی و مظلومیت سید علی حجازی شهردار اسبق ساری بارها در رسانه های مختلف مطرح شده بود و حتی در زمان مسئولیت و یا عزل ناجوانمردانه وی از این مسئولیت در شورای سوم، این دیدگاه در نزد افکار عمومی و منطق گرایان ساروی حاکم بود.

 

متأسفانه برخی جریانات قدرت طلب میلیاردها تومان هزینه تبلیغاتی علیه وی در رسانه ها ساماندهی کردند تا باعث تخریب وی شوند؛ حتی یکی از پیمانکاران متخلف با اهداء یک خودروی صفرکیلومتر به مدیر یکی از نشریات مازندران، باعث شد هر هفته در نشریه مورد نظر گزارشات متعددی علیه حجازی درج شود!

 

شهردار ساری: تمامی مطالبات کارگران شهرداری به شرکت های طرف قرارداد ...

 

باید توجه داشت آمار نشان می دهد از نظر تعداد پروژه ها، در زمان سید علی حجازی بیش از همه دوران مدیریتی شهرداران ساری، به مردم این شهر خدمت شده و این در حالی است که برخلاف برخی ادوار، در دوره حجازی شاهد حجم گسترده تخلفات و فسادهای مالی و اداری در ارکان مختلف این نهاد نبوده ایم.

 

با نگاهی مقایسه ای بین پرونده های فساد دوره مدیریتی عملگرایان مدعی و با دوره مدیریتی سید علی حجازی، اختلاف ترازوی سلامت مالی دو دوره از زمین تا آسمان است؛ هرچند جریانات همسوی این جماعت نیز بستر ساز مرگ مرحوم سید میرصالح صالحی نیا بودند و باید صراحتاً برای همه اعضای عزل کننده سید علی حجازی در زمان وقت، سهمی نسبی در پیدایش اختلاس های گسترده شهرداری ساری دوره عملگرایی متصور بود.

 

کنارگذاشتن عامدانه مدیران کارآمد و شاخص شهرداری ساری همچون جواد طالبی، کیاعلیزاده، سید محمد رضاگرامیان، حسن کلانتری، حمیدی و ... نیز به واسطه ناتوانی این تیم مدیریتی از توان بالقوه انسانی شهرداری بوده و چون مدیران مذکور هیچگاه تن به همسویی با اهداف آنها نمی دانند، کنار گذاشته شدند و اندک مدیرانی بودند که از نسل قدیمی آنهم در چارچوبی خاص، در مسئولیت ها گمارده شده بودند.

 

به هر سو گستره ی ظلم به سید علی حجازی تا انتخابات شورای پنجم شهر ساری نیز کشیده شد و امروز بسیاری از افرادی که نوعاً مخالف وی و مدیریتیش در زمان وقت بودند، به اشتباهات خود اعتراف و وی را مدیری دلسوز و متعهد در نظام مدیریت شهری می دانند.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب