دوشنبه 20 مرداد 1399
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 6574 1399/05/10 19:1 چاپ خبر

چرا این عضو شورای شهر تا الان سکوت کرده بود؟!

 در خصوص مناقصات و پروژه های مربوط به زباله در دوران قبلی چرا موضع نگرفتید و راز واگذاری سهام برخی شرکت های پیمانکاری به بستگان مدیران شهرداری برای دریافت مناقصات چه می تواند باشد؟!به گزارش شمال تایم، قاسم قاسمی نفر اول انتخابات پنجمین دوره شورای شهر ساری به عنوان جوانترین عضو این پارلمان، امیدهای بسیاری را در دل مردم این شهر ایجاد کرده بود که بتواند به دور از هرگونه روابط نسبی با تیم مدیریت شهری دوره قبل، حافظ منافع شهروندان و شهر باشد اما سکوت های مستمر وی و مواضع غیراثرگذار در قبال مسائل شهرداری، نمره مردودی را برایش در این سالها به ثبت رسانده است.

 

افکار عمومی شهر ساری همواره این پرسش را در ذهن دارند که چرا قاسم قاسمی طی این 4 سال سکوت اختیار کرده و چشم خود را در قبال حجم بی سابقه فسادهای مالی شهرداری بسته و اینک در خصوص روند کاری شهرداری لب به انتقاد گشوده است؟!

 

براستی که در پی اختلاس های شهرداری ساری در دوران عملگرایی، صدای سنگ درمی آمد که صدای شخصی همچون قاسمی به عنوان نماینده مردم درنیامد و هیچ خروش و یا موضع گیری علیه متخلفان از وی مشاهده نکردیم؟!

 

خزر خبر / چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با دستور کار ...

 

آقای قاسمی چرا به مردم پاسخ نمی دهید که شهرداری ساری طی آغاز دوره مدیریتی عملگرایان تاکنون بر اساس چه ضرورتی تعدادی نیروهای جذب شده خود را از حدود 1500 تن به حدود 7000 تن افزایش داده است؟!

 

چرا به مردم شفاف نمی گوئید که علت عدم انجام تعهدات بیمه تأمین اجتماعی شهرداری چیست که امروز میلیاردها تومان بدهی مالی نفس شهرداری و نیروهای آن را گرفته و امثال شما هیچ احساس مسئولیتی در قبال آن ندارید؟!

 

چرا به مردم پاسخ نمی دهید چرا در دوران مدیریت قبلی بسیاری از مدیران میانی و معاونین از سوی دستگاه قضایی بازداشت و دارای پرونده های قطور در محاکم مربوط هستند؟

 

چرا به مردم پاسخ نمی دهید تکلیف پرونده زندان ساری به کجا انجامید؟ از چالش های قضایی پروژه بوستان ولایت، از اختلاس های گسترده و برداشت های غیرمجاز بستر رودخانه تجن در فاز دوم که در دوران مدیریت قبلی رخ داد، چه پاسخی به مردم دارید؟

 

در قبال عوام فریبی های تبلیغاتی آقایان که زیرگذری ساده همچون میدان هلال احمر را تونل شهری می خوانند و مناقصه ای که بدون انجام به پیمانکار خاص آقایان رسیده چه پاسخی دارید؟ چرا با وجود توان داخلی شهرداری پروژه ها به پیمانکاران خاص واگذار می شد؟

 

در خصوص مناقصات و پروژه های مربوط به زباله در دوران قبلی چرا موضع نگرفتید و راز واگذاری سهام برخی شرکت های پیمانکاری به بستگان مدیران شهرداری برای دریافت مناقصات چه می تواند باشد؟!

 

چرا از هزینه های بی حد و حصر مالی معاونت فرهنگی دوره مدیریتی قبلی که به بهانه سند سازی های جعلی فرهنگی، برای برخی اعضاء اتومبیل خریداری می کردند و شما سکوت می کردید، لب به اعتراض نمی گشائید و چگونه ممکن است برخی افراد به اسم باشگاهای ورزشی، چندین میلیارد از بودجه شهرداری را ببلعند و هیچ نظارتی از شما در کار آنها وجود نداشت؟!

 

به هر سو مباحث روشن و تخلفات آشکار دوره مدیریت قبلی قطعاً با برخی مسائل فعلی شهرداری که عمدتاً روند کاری را نشان می دهد، قابل قیاس نیست و بهتر است ناظرین مردمی بر عملکرد شهرداری موضع گیری شفاف خود را در خصوص عملکرد بحث برانگیز این دستگاه اجرایی در دوره مدیریتی عملگرایان نیز اعلام بدارند.

 

باید توجه داشت که اعتراف برخی از مدیران ارشد دوران عملگرایی از فسادهای سیستماتیک شهرداری حتی گستره ی دامنه دستگیری ها را فراتر برده و برخی از اعضای شورای شهر ساری را نیز اسیر قانون کرده است؛ هرچند این روند دستگیری ها با اعلام مواضع قاطعانه مقام معظم رهبری در برخورد با فسادهای مدیران، با اراده بیشتر مسئولان قوه قضائیه همراه بوده است و قطعاً نمایندگان مردمی که در ابتدای ورود به این جایگاه سرمایه ای نداشته و امروز دارای بیشتر سرمایه در شهر ساری هستند و بسیاری از بستگان و اقوام درجه یک و دوستان را در شهرداری تحمیل کرده اند، باید در مقام پاسخگو به چگونگی رسیدن به این جایگاه اغواکننده حاضر باشند و هیچ کسی در این مسیر حاشیه امنیت نخواهد داشت.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب